| Sele a întrebat:

Care este varsta potrivita pentru ati incepe viata sexuala?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel puţin după 18 ani.
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cand esti destul de matur/a ca sa iti asumi responsabilitatea unei sarcini, a vizitelor regulate si obligatorii la ginecolog, cand esti cat de cat pe picioare tale si esti capabil/a sa educi corespunzator un pui de om! Nu exista o data fixa calendaristica, dar, daca esti fata, e cel mai bine sa o faci dupa majorat si bacalaureat, cand ai scapat de cele mai mari griji, poti fi relaxata si capabila sa traiesti calumea bucuriile erotice!

Pana atunci, doar Petting!, cu mainile impecabil de curate!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cand esti destul de matur/a ca sa iti asumi responsabilitatea unei sarcini, a vizitelor regulate si obligatorii la ginecolog, cand esti cat de cat pe picioare tale si esti capabil/a sa educi corespunzator un pui de om! Nu exista o data fixa calendaristica, dar, daca esti fata, e cel mai bine sa o faci dupa majorat si bacalaureat, cand ai scapat de cele mai mari griji, poti fi relaxata si capabila sa traiesti ca lumea bucuriile erotice!

Pana atunci, doar Petting!, cu mainile impecabil de curate!

| Narfundo a răspuns:

5 ani

| Ioana2518 a răspuns:

Normal se incepe la 22 de ani. dar pentru asta nu`ti trebuie varsta.eu zic sa o faci cand simti nevoiatongue eu mi-am inceput viata sexuala la 14 anitongue

| Dan a răspuns:

La 22 ani, atunci esti matura. Noroc! happy

| lextim a răspuns:

Din punct de vederii al sanatatii, 18!

| Gosh. a răspuns:

Mai mult de 16-17 ani, oricum

| madalinaaa89 a răspuns:

Nu este o varsta anume, pur si simplu se intampla. oricum, de la 16 ani eu cred ca e okhee hee

| SweetGirl_9181 a răspuns:

Cand te simti cu adevarat implinita si cand crezi ca esti destul de matura sa faci chestia asta. cel mai bine ar fi la 17-18. daca vrei mai devreme este alegerea ta! eu zic sa nu regreti pe urma.deci bafta! funda?:X:X:*

| Deea :x a răspuns:

Stii care e faza? Eu m-am uitat la "Memoriile unei gheise"- film si m-au atins niste chestii foarte tare straight face pentru ca imi doream si eu sa fac acest pas, dar m-am razgandit definitivbatting eyelashes [poate parea stupid, dar... ]

| Ana-Maria94 a răspuns:

Atunci cand te sinti cu adevarat pregatita si cand consideri ca persoana cu care faci este chiar ceea ce iti doresti, dar preferabil dupa 18 ani.

| Missin`you` a răspuns:

Buna
aTunci cand simti uh ca esti pregatita si cand stii ca partenerul tau merita asa ceva. si daca mai este si iubire este ok. important e sa nu regrety ceea ce ai facut. in ziua de astazi majoritatea tinerilor au primul lor contact sexual in jur de 16 ani...
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta potrivita pentru a-ti incepe viata sexuala este cea la care te simti pregatita pentru a face asta. Sincer, nu te sfatuiesc sa incepi pana celputin la varsta de 16 ani pentru ca eu am inceput mai repede si din nefericire viata mea s-a dat peste cap. Asa ca sfatul meu este sa ai mare grija.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta potrivita pentru a-ti incepe viata sexuala este cea la care te simti pregatita pentru a face asta. Sincer, nu te sfatuiesc sa incepi pana celputin la varsta de 16 ani pentru ca eu am inceput mai repede si din nefericire viata mea s-a dat peste cap. Asa ca sfatul meu este sa ai mare grija.