| Lluvia_3263 a întrebat:

Care e cea mai potrivita varsta pentru a`ti incepe viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Barbiiie95 a răspuns:

Viata sexuala se incepe atunci cand esti pregatita fizic cat si moral pentru a face acest pas impreuna cu partenerul tau.Ar fi bine dupa 18 ani dar depinde de fiecare.
Multa sanatate.

12 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Teoretic, în jurul vârstei de 18 ani. Practic, atunci când găseşti persoana potrivită, în care să ai încrederea necesară.

| Pustoaicka50 a răspuns:

De la 16 ani in sus

| xXx_6966 a răspuns:

Atunci cand te simti pregatita.

| Anonim3007 a răspuns:

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| xLemonish a răspuns:

Pai... medical ar fi 17 ani si jumatate`. dar asa o poti face atunci cand simti cu adevarat ca partenerul te iubeste si ca tu esti pregatita fizic si pishic. :d

| rapa a răspuns:

Ce p lm e cu intrebarile astea orice dobitoc/prost/tampit/drogat stie la ce varsta dar voi puneti intrebari de asta in continuare

| Tiberiu4 a răspuns:

Poii depinde daca esti mai dezvoltata poti pe la 17 ani daca nu pe l 18-19

| DamonSalvatore_9573 a răspuns:

18 ani

| Coriii a răspuns:

Pentru femei, varsta minima este 17 ani si jumatate. Intre 12 si 17, 5 ani, colul uterin sufera o rotatie care este etapa finala a maturizarii genitale a femeii. In cursul acestei rotatii este expusa traumatizarii in timpul actului sexual zona cea mai vulnerabila, zona din care iau nastere toate cancerele de col uterin. Exista studii ample, internationale, care au demonstrat ca 90% din femeile care au leziuni precanceroase sau canceroase de col uterin si-au inceput viata sexuala inainte de 18 ani.