| anonim_4396 a întrebat:

Care este virsta potrivita pentru a fi prima intilnire?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu exista o varsta potrivita. Pentru ca fiecare relatie difera. La o varsta mai frageda e o relatie diferita fata de una matura. Depinde de caracterul fiecaruia. Unii incep sa - si dea intalniri de mici (tot intalniri sunt chiar daca relatiile sunt mai copilaresti ) iar altii care vor ceva mai special asteapta mai mult. Cei care vor relatia ca o completare a unei viete imperfecte nu se vor multumi cu orice. Cei romantici se implica intr-o relatie mai greu si au nevoie de incredere inainte de a face acest pas. Altii incep o relatie si dupa primele 5 secunde cu cineva si dupa o replica gen : iubire, te fac o tura?
Fiecare vede iubirea si relatiile altfel si in functie de asta fiecare are o etapa a relatiilor copilaresti, o etapa a relatiilor adolescentine, visatoare si o etapa a iubirii mature. Unii vor sa sara peste prima etapa, unii peste a doua, unii poate nu vor sa o intalneasca pe a treia. Fiecare vede iubirea prin ochii lui.

| Deea a răspuns:

Cred ca 14 ani

Răspuns utilizator avertizat
| ramonna a răspuns:

Prima mea intalnire a fost la 14 ani

| Elenaaa a răspuns:

In clasa a 4 am avut prima intalnire laughing

| nykocrys a răspuns:

Pai as spune 12-13 ani ar fi ideal, la varsta asta totul e frumos si conteaza fiecare gestwinking

| skydriver a răspuns:

9 ani jumate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu vreau sa am primul prieten la 20 de ani!

| alexutzu333 a răspuns:

Pentru mine a fost prima italnire la gradininita(4ani) iar dupaceeea mam dezvoltat si m-am intalnit mai des!:X::X:X:X:X:X:X:X:X