| girada79 a întrebat:

Care fată s-ar împrieteni cu un băiat în scaun cu rotile?

Răspuns Câştigător
| Monty1201 a răspuns:

Iti trebuie o fata sa tina relatia pe picioare

20 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

O fata în scaun cu rotile

| girada79 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Vorbesc online de 7 ani cu o fată și ne plăcem, dar cine ne oferă asistență permanentă?

| MarianWLF a răspuns:

E mult mai complicat clar, cea mai buna sansa e sa cunosti o persoana cu situatie similara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Multe.
e lumea asta superficiala, dar nu toti oamenii sunt asa.

| RAY a răspuns:

Nu fii așa deprimat,îți spun eu din experiența că techinician IT care cunoaște multe cupluri,sa știi că am văzut cupluri și ea paralizată sau el paralizat sau amândoi,gândește-te că eu vb din experiența nu din ce cred, chiar îmi amintesc de un tip foarte ok și comic omul și ea, împreună lucrau ca PFA, deși se poate, vezi pe sentimente.ro eu am întâlnit o fata

| girada79 explică (pentru RAY):

Știu și eu multe exemple. Acel site e cu bani.

| RAY a răspuns (pentru girada79):

Și e mult un abonament? Trebuie sa faci ceva astfel vei muri singur

| girada79 explică (pentru RAY):

Dacă nu găsesc pe site-uri gratuite cu bani crezi că găsesc?

| RAY a răspuns (pentru girada79):

Încerci,eu am pierdut 1500 de euro anul trecut, dar daca nu incercam nu învățăm nimic,asta e nimic,mai rău e că mi am pierdut părinți,banii se mai fac,ideea este ce oferi tu unei fete? Nu mă refer la banii, ce interes sa aibă o fata față de tine? Eu m-am îndrăgostit de nebunia unei fete,era nebunatica,comica, nu mereu fizicul contează, trebuie să știi cum să vb cu ea, cum sa te comporți, vezi de niste prieteni care să iasă cu tine să cunoști și tu lumea, părinți tai sunt drastici?

| girada79 explică (pentru RAY):

Cu cine să ies? Părinții sunt ok și chiar ar vrea să găsesc o fată.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil o fata tot cu un handicap fizic.

| lpavel a răspuns:

Daca are bani si un venit sigur de bani frumosi, orice fata! Nu exista una care l-ar refuza! laughing bani=fata

| girada79 explică (pentru lpavel):

Doar ce dă statul.

| RAY a răspuns (pentru girada79):

Nu trebuie sa fii milionar omule, că nu toți sunt care au iubita

| lpavel a răspuns (pentru girada79):

Sanse putine atunci... dar totusi nu-ti pierde speranta!

| mastadont a răspuns:

Prima dată învață să fii cât mai independent, să-ți depășești dizabilitatea. Ai măcar abilitățile necesare pentru a locui singur sau cu cineva care nu e din familie? Știi să gătești, să speli rufe, să faci curățenie, cumpărături, etc? Dacă ai avea carnet și mașină ar ajuta mult în găsirea unei partenere. Nu te aștepta să găsești o femeie care să îți facă toate astea, prima dată trebuie să știi să te descurci tu singur, să oferi și tu ceva în relație. Și eu am o dizabilitate, sunt nevăzător, dar n-am stagnat, am făcut o facultate și un master, am riscat și am plecat singur de acasă, am locuit singur și am învățat să fac tot ce trebuie să știe să facă un adult și femeile au început să vină, acum sunt însurat și am și copil. Totul e să nu te complaci în situația în care ești, să încerci lucruri noi, să evoluezi și să devii cât mai independent posibil având în vedere dizabilitatea și vei întâlni și domnișoare dornice.
Dacă zici că cunoști o persoană cu aceeași dizabilitate de ce nu vă mutați împreună? Va fi greu la început dar nu e imposibil, cunosc cazuri de cupluri asemănătoare cu voi și au și copii și uite că au reușit deci nu e imposibil, totul e să vrei și să încerci, nu să stai degeaba așteptând să-ți trimită careva de sus o femeie.

| girada79 explică (pentru mastadont):

Dacă îți scriu cu nasul înseamnă că mă pot folosi doar de minte. Așa am scris trei cărți.

| JohnnydeFeer a răspuns:

Una care are suflet adevarat

| NimenI4567 a răspuns:

Multe,sufletul contează.