| Andrei093 a întrebat:

Care prezervative sunt pe marimi și care se lungesc? Pentru un penis de 17.5-18 care sunt cele mai bune? Sa nu alunece..am ales durex dar alunecau..care sunt bune?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt cele mai rezistente, învață să mânuiești prezervativul.
Pa, pa.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice marca de prezervativ se fabrica in mai multe marimi pentru a satisface orice marime ar avea penisul. Dimensiunile ca lungime sunt in general cuprinse intre 178mm si 205mm indiferent de latimea lor care defineste de fapt marimea si care poate fi cuprinsa intre cca 45-46 mm pentru cele mai stramte prezervative cele de marimea S si cca 60-63mm cele mai largi de marimea XL. Tie ti-au alunecat de pe penis deoarece erau mult prea largi fiindca ti-ai "exagerat" dimensiunea madularului in dorinta de a epata sau de a "impresiona" fata. Citeste urmatorul material poate te va ajuta: http://adevarul.ro/......index.html

| Lawliet14 a răspuns:

Tie-ti trebuie XL. happy