| Ry0010 a întrebat:

Care sunt cele mai bune prezervative? Daca Durex, ce fel? Funda happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este corecta o astfel de notiune si anume "cele mai bune prezervative". Prezevativele folosite in mod corect conform tuturor instructiunilor, vor rezista fara discutie indiferent de marca/producator. Modelul de prezervativ folosit depinde de fiecare utilizator in parte, care decide daca doreste sa aiba peretele mai gros sau mai subtire, cu striuri sau puncte in relief, sa aiba o anumita aroma, etc. Cele mai des utilizate sunt cele ale producatorului Durex, insa acest lucru nu inseamna ca ar fi mai bune sau mult superioare altor marci de prezervative. Ceea ce trebuie avut in vedere in momentul in care se achizitioneaza prezevativul, acesta trebuie sa aiba dimensiune (largimea) care se potriveste exact/perfect pe grosimea penisului. Un prezervativ prea stramt provoaca disconfort si creste posibilitatea de a se rupe, iar unul prea larg poate aluneca de pe penis si sa fie indesat, "pierdut" in vagin si de asemenea din cauza mototolirii sau a incretirii, creste frecarea de peretele vaginului ceea ce poate provoca ruperea acestuia. Fiecare baiat isi poate stabili marimea corecta a prezervativului prin probarea a mai multe marimi. Succes!

1 răspuns:
| diana66669 a răspuns:

Pai in special Durex... toate sunt bune. ai putea lua extra safe (durex).