| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt sansele unei sarcini daca lichidul pre ejaculator, NU cel seminal a ajuns la intrarea in vagin dupa o incercare de penetrare? Ar trebui sa imi fac vreun fel de griji?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Foloseste prezevrativul si scapi de griji

| corbulalbrosu a răspuns:

Am lansat o intrebare catre toti barbatii de pe TPU sa confirme sau infirme existenta acestui miraculos lichid preejeculator si conform afirmatiilor mele ca este doar un mit am constatat ca nici unul dintre respodenti (si au raspuns cativa) nu au observat de-a lungul vietii sexuale sa aiba aceast atat de mult invocat lichid. Din acest motiv indraznesc sa-ti raspund in cunostinta de cauza ca nu exista asa ceva si nu are rost sa iti faci nici cea mai mica grija.Promit ca am sa lansez periodic aceasta intrebare pentru a vedea in timp daca barbatii isi mentin afirmatiile cum ca nici unul nu preejeculeaza. Punct.

| suntserios a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu mai da informatii din astea eronate cand habar nu ai ce spui. Lichidul preejaculator nu curge din penis ca apa de la robinet. Cantitatea si momentul aparitiei difera de la organism la organism si de la partida de sex la partida de sex. Lichidul are rolul de a lubrefia capul penisului la fel cum si vaginul se lubrefiaza natural pentru a facilita penetrarea. Uneori pot aparea cantitati de lichid observabile alta data cantitati infime.

Asa ca nu mai afirma tampenii din astea

"Din acest motiv indraznesc sa-ti raspund in cunostinta de cauza ca nu exista asa ceva si nu are rost sa iti faci nici cea mai mica grija"

ca nu esti tu deloc in cunostinta de cauza sa stii cum functioneaza organismul fiecarui barbat din lumea asta

| corbulalbrosu a răspuns:

Hopa,domnule dumneata nu ai raspuns data trecuta. Poate ne spui acum daca penisului dumitale ii ""curge nasul"" involuntar? Sincer as dori un raspuns edificator, v-a curs vreo data acest lichid inaintea ejacularii propriu zise?

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru suntserios, ai curajul sa recunosti daca obisnuiesti sa te masturbezi? de asemenea esti in stare sa raspunzi cinstit daca tu ai observat vreodata aparitia acestui lichid chiar si in cantitati infime (in cazul tau)? este o intrebare cat se poate de simpla deci raspunsul ar trebui sa fie la fel. Referitor la concluzia ta finala :""ca nu esti tu deloc in cunostinta de cauza sa stii cum functioneaza organismul fiecarui barbat din lumea asta"" te anunt ca in urma cu putina vreme am lansat aceasta intrebare si niciunul dintre toti barbatii/baietii care au raspuns nu au confirmat sa fi observat vreodata aparitia sau macar umezirea glandului lor. Restul comentariilor sunt simple povesti de speriat copii.

| NoName0x0 a răspuns:

Exista! Dar eu personal nu am ramas gravida de la el, desi am o relatie stabila si o fac de cele mai multe ori fara prezervativ, dar nu cu ejaculare in vagin...