| 999999 a întrebat:

Care sunt schimbarile (fizice_intampinate dupa inceperea vietii sexuale, am auzit de la unele prietene ca poti pierde in greutate, ti se lasa sanii, si numai cresti in inaltime?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai fetelor, terminati cu folclorul asta periculos, si de 2 lei! puneti mana pe carti, pe net, si fiti la curent cu ce trebuie, corect si valid, stiintific! Deci: Lectii particulare, de dr. Cristian Andrei/9595, la editura Humanitas, si TOT ce ai vrut sa stii despre SEX, de dr. David Reuben, la editura Curtea veche, sunt doua dintre cele mai bune titluri care va pot lamuri aproape tot! Succes!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici o schimbare vizibila. Ti se poate deregla tranzitor ciclul. Te vei maturiza psihic foarte mult. Vei avea mai multe griji. Va trebui sa te duci la ginecolog de doua ori pe an. Va trebui sa-ti alegi o metoda de protejare de bolile transmise sexual. Va trebui sa-ti alegi o metoda de contraceptie stiind ca nu exista nici o metoda sigura 100% si oricand exista un mic risc de a fi mamica.

| Sara a răspuns:

Tzi se lasa fundul
faci riduri
nu mai fa sex
abtine te

Bula
| Bula a răspuns:

Inceperea vietii sexuale, ca si inceperea menstruatiei, nasterea sau menopauza se asociaza cu reorganizarea gospodariei hormonale a organismului.
Din acest motiv, foarte des se intampla schimbari si in fizionomia persoanei.

| otypa a răspuns:

Dupa ce ti-ai inceput viata sexuala te vei simti cu adevarat femeie... dar ce ti-a spus prietenele tale nu este adevarat, sunt mai bine spus:minciuni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat. Au slabit poate in urma unui maraton de sex happy; astea sunt povesti, mituri pe care le-am auzit si noi cand eram de varsta voastra. Cel mai bine este sa fii informata, sa stii totul despre corpul tau, mai pe scurt sa fii pregatita pentru pasul asta. Stiu ca acum fetele incep de la 12 ani dar nu e o moda si nu trebuie sa o iei ca atare. Conteaza doar ce iti doresti tu si momentan nu cred ca este momentul si sper ca doar te informezi pentru viitor; daca e asa, e okwinking si felicitari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt multe schimbari si ce e mai grav e ca sunt in rau! parerea mea e ca e mai bine sa nu o faci decat sa regreti apoi, nu ai cum schimba nimic dupa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca o persoana se maturizeaza dupa depasirea acestei etape, si este mai mult preocupta de corpul ei...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te ingrasi dupa ce faci sex si ca viata ti se schimba total