| HazelEyes77 a întrebat:

Care tip de fata va atrage mai mult cea preocupata numai de aspectul fizic si de alte chestii superficiale sau de cea cu personalitate, inteligenta si capabila sa se descurce singura?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Nu creeaza atractie, dar nici nu ma atrag pitipoancele, in ce priveste faptul ca nu amiubita, nu e grav, stii cumse spune: "Cei bun vine la urma."

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer? inteligenta,personalitatea,independenta,statul social nu ma atrage sexul,da apreciez o fata inteligenta cu carcater,independenta,dar doar fizicul atrage aspectul fizic si invers e la fel,de cate ori am patit ca o fata sa spuna,esti glumet,esti inteligent,ai personalitate,capabil sa te descurci singur,dar nu e atractie fizica, nu e vorba ca ele sau noi suntem superficiali si ca atractia e instanta,involuntara,spontana,pur simplu noi doar percepem atractia nu putem actiona constient,fiecare vietate de pe pamant se naste cu un bios e in acel bios este scris ce sa te atraga la sexul opus, ce mancare sa isi place, de ce anume sa isi fie frica, ce sa nu isi placa, ce sa nu te atraga la sexul opus =vezi de markeri genetici sexuali, in lipsa atractiei fizice nu apare iubirea, chimia aia, doar ceva platoinic o iubire frateasca

| relian a răspuns:

Cea care este capabila sa se decurce singura,daca situatia o cere,bineinteles sa fie si cat de cat draguta fizic,desi aspectul fizic primeaza mai mereu, sunt unele persoane ce te poate atrage si prin modul dea fi, caracter, felul cum vorbeste, cum gandeste etc.

| SG1995 a răspuns:

Pai sutomat ceea intelingenta, daca nu arata ca baba cloanta, ca pitipoancele superficiale in niciun caz nu ma atrag, degeaba arati bine daca porti o tona de machiaj, in general asa le recunosti dupa asta, si dupa tinuta, care vorba misoginiilor, cerceseste un viol.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Pe tine inteligenta isi creaza atractie sexuala cool, de ce nu ai iubita? ca inteligent pari ca esti, ce isi lipseste?

| relian a răspuns (pentru SG1995):

Cum sa aiba iubita frate asta Ray cum isi zice daca el blocheaza pe oricine nu este de acord cu el sau, pe oricine spune ceva ce lui nu-i suna bine la ureche laughing omu asta sincer este imposibil, nu vad o fata indiferent care o fi aia sa stea cu tipu asta, care se tot invarte pe aici si mai da si sfaturi.Sincer eu nu-s curios de el, a venit la mine ca ma blocase si a zis ok hai te deblochez.Acu i-am spus ca el cauta fete mai frumoase, mai dragute si bum m-a blocat iar asa pur si simplu.Cand faci chestii de genu asta, adica nu te jigneste nimeni, nu iti vorbeste urat si blochezi e clara ca ai ceva probleme.laughing nu-s eu curios de el adica ca m-a blocat ori nu, dar cand vezi pe unia ca mai dau si sfaturi si gandesc cu altceva iti vine sa te ascunzi in nisip laughing laughing

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Nu creeaza atractie, dar nici nu ma atrag pitipoancele, in ce priveste faptul ca nu amiubita, nu e grav, stii cumse spune: "Cei bun vine la urma."

| WaterDrop a răspuns:

Cea inteligenta nu poate fi in acelasi timp si preocupata de aspectul fizic? Destul de limitate optiunile sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O combinatie intre amandoua, evident)))

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te atrag fetele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu ray, doar ca mi se pare evident raspunsul, din punctul vostru de vedere, bineinteles.Degeaba esti inteligenta si ai personalitate daca nu ai si un aspect placut, daca nu atragi fizic barbatii.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fim seriosi nici tu nu simti atractie fata de un baiat care nu te atrage dar e inteligent,personalitate,independent, glumet, atractia e involuntara, instanta, nu noi decidem de cine ne place

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Exact,e la fel pentru ambele sexe.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca in sf si o fata recunoaste asta, cand eram adolescent eram mintit ca conteaza sufletul atat, asta duce la dezamăgiri mari, ca crezi ca poti avea orice fata frumoasa

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Stiu.E o minciuna

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur nu ca imi dai dreptate si ca suntem de acord cu asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai ca nu ma prind. NU se poate una fara alta sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Undeva intre nu se poate? Una capabila si cu un c*r superficial de noata 11?

| BlackRaven45 a răspuns:

Cred ca e cam evident raspunsul. Nu cred ca sunt placute de multa lume fetele ce se preocupa DOAR de aspectul fizic. Conteaza foarte mult personalitatea, cel putin pentru mine. Si sa avem lucruri in comun evident ca altfel despre ce am vorbi? laughing Apreciez mult si fetele descurcarete desi nu-i nicio rusine sa nu te descurci uneori

| bogdan72 a răspuns:

Cred ca prefer un echilibru, sau un minim acceptabil pentru fiecare macar. Nici sa arate ca si cum a venit dupa o seara petrecuta la produs si nici sa nu stie sa vorbeasca limba romana. Daca a indeplinit conditiile astea, depinde de la fata la fata cu ce reuseste sa te atraga, e mai mult o chestie de chimie intre cele doua persoane.

| marriancosmin a răspuns:

Fiecare baiat are propiile gusturi. Deci, in functie de gusturile lui, conteaza mai mult sau mai putin ceea ce ai spus acolo. Exista tot felul de personae, nu toate apreciaza aceleasi lucruri. Daca vrei sa impresionezi in baiat, afla mai intai de ce e interest/atras.

| RAY a răspuns (pentru marriancosmin):

Noi nu putem sti de ce anume suntem atrasi, atractia fiind involuntara