| coco64 a întrebat:

Cat de sigur este testul de sange pentru depistarea sarcinii? Luna trecuta am facut acest test pentru ca imi intarziase ciclu 5 zile. A cinea zi de intarziere l-am facut si a iesit negativ. Si tot in a cincea zi mi a venit menstruatia.Luna asta imi intarizie ciclu de 7 zile. E posibil fi fost insarcinata? am auzit si de menstruatie peste sarcina. Voi ce credeti? Sunt foarte panicata!
Inca ceva: Ma doare si capul si f putin burta(aproape insesizabil). Din cate stiu cand ramai, nu ai dureri de niciun fel.Plus de asta eu de luna trecuta nu am mai avut niciun contact, plus ca eu mereu folosesc prezervativul. Si, luna trecuta prezervativul era intreg, ca l-am umplut cu apa si nu tasnea nicio apa din el.Deci ce credeti?

1 răspuns:
| Bie666 a răspuns:

Daca nu esti sigura poti sa mai faci o data testul! Daca iti iese a doua oara negativ inseaman ca nu esti insarcinata! Ti-as recomanda sa te duci la un ginecolog sa fi sigura daca da sau nu! Testele nu spun niciodata cu exactitate daca esti sau! Se poate face si o greseala! Incearca atunci cand ai contact cu persoana respectiva sa fiti atenti ce prezervativ luati! Nu sunt niciodata 100% bune! Daca nu ti-a venit menstruatia nu iti face probleme se poate schimba data! Nu poate fi o data fixa! Poate sa iti vina si chiar inainte cu o zi sa intri in cealalta luna! Sper ca ti-am fost de ajutorhappy