| SerenaSmiley a întrebat:

Cate orgasme poate avea un baiat intr-o zi?
Cate orgasme sa aiba pana ajunge la epuizare sa nu mai aiba nici unul?

13 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Hahaha 5 ejaculari intr-o ora laughing)laughing labara de tastatura laughing)

| RAY a răspuns:

Pai stiintific vb am auzit ca dupa o ejaculare poate peste 30 de minute apoi timpul se reduce, gandeste-te ca nici nu mai poate face sex pentru ca e obosit acolo in creier e ceva care face barbatul obosit, orgasmele alea devin tot mai mici, plus ca nu ar putea face sex 24 de ore, nici aia nu e in erectie desi aio orgasme

| mihai69 a răspuns:

Păi, hai s-o luăm logic: undeva între zero (că poate n-are chef, nu i se scoală etc.) și circa 50 (că mai mult de două pe oră - în medie! nu cred să reziste). Acum, e în funcție de parteneră, de activitatea sexuală din zilele anterioare, de pregătirea și capacitatea fizică și de rezistență la efort etc.

| Emilian65 a răspuns:

Poate avea multe orgasme intr-o zi, numai ca la un moment dat nu va mai iesi sperma ci va iesi urina.

| SkyPilot a răspuns:

Nu exista limita. Un tip sanatos, bine hranit si odihnit si care stie cum sa se ingrijeasca, se reface in cel mult 30'. Poti sa il epuizezi prin nesomn daca vrei.

| Danysan a răspuns:

Depinde de baiat si de felul fiecaruia.Dar eu consider ca fata face totu. Daca stie sa te rupa la pat poate sa te faca sa ejaculezi si de 5 ori intr-o ora.Cand spun sa rupa la pat ma refer la tot.Incepand de la oral pana la sex extrem. Apoi dupa vreo 5-6 ejaculari timpu se mareste si nu prea mai duci.Dar nici nu e indicat sa te fortezi nici ca fata nici ca baiat.La noi se face praff prostata iar la voi preretii vaginali se irita ff grav de la frecare.Depinde ma repet de baiat dar si de partenera lui.Cum de fapt si la femei :Unele nu au Orgasm, altele il mimeaza ca sa nu isi deazamageasca parteneru, altele au orgasme multiple.Asa ca suntem diferiti dar in pat eu spun ca ar trebui sa fin dezinhibati acum cand suntem tineri ca apoi sa si vrei si nu mai poti. seara faina.

| Danysan a răspuns:

Imi cer scuze dar se pare ca avem colegi pe aici care sufera de ejaculare precoce si ei pot avea si 50 de ejaculari intr-o ora.Ma fac sa rad persoanele de genu. Daca ejaculezi intre 5-7 ori intr-o ora e exagerat.Acum depinde si de cat dureaza actu sexual.

| grab a răspuns:

Depinde de conditia fizica si de pasiunea pentru femeia care i-a intrat in pat.
adica: daca tot a fost domnisoara de acord sa iti dea ocazia sa te afirmi trebuie sa ii dai cadou macar doua orgasme, chiar daca tu in timpul ala ai doar unu.
Apoi cu pauza de minim juma de ora puteti sa va "calariti" pana vi se face foame. mancati si iar. si iar. sa zicem ca daca te apuci de treaba seara la culcare, ca sa simti ca nu mai poti, cam 4-5 orgasme/ejaculari. De la mai multe incolo incep sa te doara piesele sau sa faci febra.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

La cum arati, cate rezisti tu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o limita la asa ceva, un barbat poate avea si zece orgasme si tot sa mai vrea.

Dar ai dreptate, atunci cand este epuizat, si nu datorita orgasmelor, ci datorita efortului, nu va mai fi in stare sa mai aibe inca unul.

In timpul sexului asta depinde de baiat, de pozitie si de cat timp a trecut de la inceperea actului sexual.

O zi placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult de 5 pe zi, nu se poate.Cei ce zic de foarte mute ori sau de 50 de ori pe zi, ori mint ori fac misto.Trebuie o perioada anume de minin 3 ore c sperma sa se realizeze. Dupa 3 numere in sex si dupa 3 masturbari, pur si simplu dispare cheful, devine ceva mecanic ceea ce nu mai duce la ejaculare.Pe propria experienta la 20 de ani, mai mult de 5 numere in sex, nu merge. Dupa 3 numere devine mecanic, fara placere si de aici nu mai este ejaculare.Placerea sa consumat.Gata,maine.

| sEnOkHs a răspuns:

De 5 ori maxim intr-o zi mai mult nu este indicat