| angelinthedark a întrebat:

Ce a-ti crede daca partenerul care de obicei va suna foarte des, intr-o zi nu suna si nu te cauta deloc? Adica prietenul meu nu m-a sunat deloc ieri, stiu ca nu are credit momentan, dar mi-a zis ca ma suna de pe telefonul cuiva, dar nu m-a sunat, asadar nu am vorbit deloc si pentru mine o zi e mult, nu l-am vazut o zi si deja mi-e dor, dar faza e ca eu nu vreau sa il sun, nu stiu de ce, adica astept sa ma caute el, daca el nu ma suna, eu nici atat.De suparat nu cred ca l-am suparat cu nimic ca ultima oara cand ne-am vazut adica alataieri seara ne-am inteles foarte bine. Oare nu m-a sunat ieri pentru ca nu mai vrea sa fi e cu mine, sau ce o fi?sad

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Nu mai gandi asa ca nu ai niciun motiv sa crezi asta. Pur si simplu poate ca nu a avut de ce sa te sune, poate a zis el, dar poate ca nu a gasit. Cel mai bine ar fi sa-l suni tu si sa vezi ce face. Daca intr-o relatie orgoliul conteaza mai mult decat sentimentele niciodata nu o sa o poti pastra, sau sa o faci sa mearga mai bine si gandeste-te ca il suni ca ti-e dor de el, vrei sa stii ce mai face. De ce intotdeauna el trebuie sa fie cel care te cauta? Nu cred ca e corect. Poate ca asteapta si el un semn de la tine, sa-i arati ca si tie iti pasa de relatia asta si de el, nu numai lui. Pur si simplu mai lasa de la tine, nu mai fi orgolioasa ca nu castigi nimic si suna-l. NU-i nimic atat de rau in asta ca sa nu il suni. Cred ca mai degraba te-ai obisnuit tu asa si d-aia. Dar incearca sa te schimbi, nu e nimic rau in a suna pe un baiat. Din contra, el o sa aprecieze asta si o sa tina la tine si mai mult pentru ca vede ca ii dai atentie. Succes happy

12 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Eu daca as fi in locul lui, as fugi de tine ca necuratul de tamaie. Fata, n-are baiatul credint, poate ca tipul care i-a promis, a uitat, n-a mai vrut sa-i dea telefonul, motive exista. Acorda-i libertatea necesara, suna-l tu, iti calci pe orgoliu, sau de ce? Intr-o relatie orgoliu trebuie lasat de-o parte.
Si app de libertate, crezi ca daca, intr-adevat, vreodata va vrea sa te insele, n-o s-o faca, chiar daca tu il "tii in lanturi", nu mai fii asa geloasa, si suna-l tu, vezi ce-i cu el.

| Cryssy a răspuns:

STOP! Stiu ca e greu nu o zi fara el, ci chiar mai putin. Si mie imii este foarte greu cand nu sunt cu iubitul meu. Dar daca nu a sunat nu trebuie sa te gandesti ca nu vrea sa mai fie cu tine sau ceva de genu. Nu a putut sa te sune si atat. Mai bine il suni tu sa vezi ce mai face. Sa fiti fericiti! love struck

| myworldis5784 a răspuns:

Eu ti-am mai dat sfaturi. pina acum de mai multe ori...si o mai fac odata : PUNE MINA PE TELEFON SI SUNA-L

| myworldis5784 a răspuns:

Paremi-se ca ieri eu ti-am raspuns la intrebare si ti-am zis ca intr-o zi el nu o sa iti mai acorde atentie ca de obicei, iar tu o sa-ti pui repejor intrebarea "ma mai iubeste oare? vrea sa mai fie oare cu mine?''
Uite ca ziua aia a venit si acum e rindul tau sa faci un gest frumos si sa pui minuta pe telefon si sa-l suni, sunt sigura ca asa o sa fie si pe viitor. de ce? pentru ca la mine tot asa a fost!
De o buna perioada de timp eu imi sun prietenul cind vad ca el nu ma suna si sa stii ca ne merge foarte bine, deoarece el a vazut ca ma preocupa citusi de putin viata lui daca am pus mina si l-am sunat
Suna-l!
Bafta

| myrazvy a răspuns:

Poate a fost ocupat, nu a avut de unde sa sune, Tu il iubesti? cred ca e cazul sa il mai cauti si tu, pana nu e prea tarziu, nu te lasa doar iubita, trebuie sa si iubesti.

| scumpikkk a răspuns:

Nu trebuie sa te alarmezi, daca nu avea de pe ce sa te sune? daca el tot timpul te suna, pune pret pe relatie, te cauta tu de ce nu faci la fel? daca te-a pus la un mic test sa vada daca tu il suni? poate a patit ceva, are probleme, ar fi frumos din partea ta sa-l suni, sa vada ca te intereseaza de el, nu crezi?

| dragosh a răspuns:

In "relatia" voastra sa inteleg ca el e ala care iubeste si tu esti aia care se lasa iubita.

| CatGirl a răspuns:

happy Daca nu te-a sunat o zi nu patesti nimic. Poate s-a intamplat ceva si nu a mai putut sa te sune.Intelege-l si tuh, nu poate sa stea legat de tine.

| rosepassion a răspuns:

Poate nu tea sunat ca nu s-a intalnit cu acea pesroana de la care vroia sa te sune sau sa certat cu ea...

sau a avut treaba si na putut sau nu tea sunat a nu a gasit-o acasa pe acea persoana sau pur si simplu pentru ca acea persoan anul a vrut sa ii dea sa te sune...

presupun...

sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el nu te cauta? pot sa te caut eu? ca eu am minute si credit cat cuprinde. dar daca e sa fii cautata, nu de credit si de minute e nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-i baiatului niste spatiu curva dracu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce "a-m " crede... dar voi de "a-ti crede? eu "a-s" crede ca va trebuie o lectie dfe gramatica