| ştrumf_8528 a întrebat:

Vin si eu cu o poveste de dragoste(daca se poate numi asa)ca toti ceilalti.
Deci, am cunoscut un baiat care e din cartier cu mine, doar ca are prietena.Incepuse sa imi dea zeci de like-uri la poze, iar eu l-am abordat pe facebook(dar noi in realitate doar ne salutam, aproape nimic mai mult) si el pur si simplu a inceput sa vorbeasca incontinuu, sa-mi puna intrebari, am ramas blocata, gen ca s-a abtinut pana acum si acum s-a descarcat.Ne-am dat add si timp de vreo 4 zile(pana alaltaieri) am vorbit continuu seara, vreo 3-4 ore fara oprire. Avem atat de multe in comun, simteam ca vorbeam cu mine, si el la fel.
Prietena lui este o fosta colega cu mine, si este genul de fata egoista, geloasa, barfitoare, invidioasa etc. Ea impreuna cu prietenele ei ma mai amenintau sa nu mai vorbesc cu el ca ei doi se cearta din cauza mea(ei nu sunt de mult impreuna, nici macar o luna nu au, s-au despartit in acest timp de vreo 2 ori).
A doua oara, da, simt ca s-au despartit din cauza mea. Ca eu vorbesc prea mult cu el si cica il fur. Dar precizez : nu ma dadeam deloc la el stiind ca are prietena, tineam in mine.
Adevarul este ca.il plac.Il plac dinainte sa vorbim, si imi da si el de inteles asta. dar, s-a cam dat totul peste cap.
Se da la mine, imi face complimente, etc, alataieri a spus ca s-a despartit de prietena lui( atunci, a 2a oara) ca ea i-a spus niste chestii si el a decis sa ramana prieteni, ca acum ea se da anumea la prietenii lui, ca nu ii plac astfel de persoane etc, si ca nu mai are chef sa o vada, dar ieri iar s-a impacat cu ea.Cum,nu stiu. E asa de imprevizibil.
Si in tot acest timp isi cerea scuze ca tot se luau ea si prietenele ei de mine ca de ce vorbesc cu el si sa il iert ca nu vrea sa ne certam, chiar m-a sunat acum vreo ora. a vorbit asa de dulce sad cand i-am auzit glasul mi s-au inmuiat picioarele sigh
Am spus ca nu m-a suparat, dar abia ma abtin sa nu ii spun ce am.
Acum, ce o fi in mintea lui? ieri cand m-a vazut afara, dupa ce a fost faza cu impacatul si scuzele, mi-a zis o fata ca el a trecut pe langa noi si ca pur si simplu se holba la mine si imi zambea, doar ca eu nu l-am vazut.
Nici nu stiu ce mai e in mintea lui.
Ce vrea de la mine? Tind sa cred ca ma place, dar faza cu impacatul cu fosta prietena da totul peste cap. Da, stiu ca nu avea nici o obligatie fata de mine si ca putea sa faca ce vrea dar...sa nu-mi mai dea sperante ca ma place pentru ca pur si simplu sufar apoi. Tin sa precizez : nu e genul de baiat cocalar sau care sa isi bata joc de fete.Chiar mi se pare foarte diferit...

Stiu ca a fost lunga povestirea si imi cer scuze, dar asta e rezumatul...

Răspuns Câştigător
| MariaMonica a răspuns:

E o poveste destul de complicata datorita comportamentului sau(al baiatului). E cam schimbat-or in decizii din cate am citit, iar asta nu e bine pentru ca: sa presupunem ca ai fi cu el, iar el deodata vede pe alta sau pur si simpu s-a plictisit, ar putea sa te lase balta imediat.(nu suport tipul asta de baieti care iau decizii, ranind persoana de langa ei)
Hmm, revenind la povestea ta.Eu consider ca te place din ce in ce mai tare si ca adora sa vorbiti. Faptul ca inca e cu acea fata care e poate opusul caracterului tau e cam ciudat. Poate incearca sa salveze relatia crezand ca ea se va schimba(probabil ca ea dupa o cearta sau o faza urata pe care i-o face baiatului, il amageste ca se va schimba ca va fi altfel de acum incolo, iar el crede acest lucru ...deaia probabil ii mai da cate o sansa de fiecare data)Parerea mea este ca el e un baiat la locul lui. Poate ii e frica sa isi exprime sentimentele. Vorbiti mai mult si intreaba-l cum se simte in relatia pe care o are, daca spune ca nu e bine intreaba-l de ce(pune-l sa iti zica ce are pe suflet)...si lucrurile or sa vina de la sine de aici incolohee hee Scz ca am scris mult laughing dar imi place sa dau sfaturi :* sper ca ti-am fost de ajutor. Te pup.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Procedezi foarte bine si bravo tie. Apuca-te si scrie pe o foaie de hartie cam ce i-ai spune,dar lui nu ii spune nimic. Tine inca in tine si lasa-i spatiu.El, dintr-o prostie, s-a incurcat cu fata aia.Lasa-l sa rezolve cu ea, ca sa nu poti fi acuzata ca i-ai despartit.Si chiar daca se despart,tu sa mai astepti un timp pana sa-i spui si sa te afisezi cu el. Daca ai rabdare,oricat de nerabdatoare ai fi, tu vei fi cea multumita pana la urma.El, este mai mult decat clar ca te place.Si te place mult.Asa ca, fii in continuare fata desteapta! Mult succes si sa ai noroc! Pup!

| mgtow a răspuns:

Cam larga povestea, fa-o mai scurta si te ajut.

| Izabelaisa a răspuns:

Eu zic ca baiatul asta o iubeste pe prietena lui pentru ca daca nu o iubea nu se mai intorcea la ea si venea la tine happy!
Poate vine la tine doar cand se cearta cu prietena si are nevoie de afectiune happy!
Numai pune incredere intr-un baiat cand are prietena iti spun eu poate vorbeste cu tine la bazaiala poate fi oricat de scump si vorbele lui stii ca baieti sunt buni la asa ceva!
Eu zic sa il lasi tu in pace sa-ti vezi de viata ta sa-ti cauti un baiat care nu are impeni adica sa nu stea cu alta fata sa aiba prietena sincer acum tu ti-.ai lasa prietenu pentru altu ca.-ti vorbeste frumos si te intelege in anumite lucuri nu cred sincer happy!
Si nu vreau sa fiu rea dar eu cred ca tu gresesti aici lasa-l fi mai indiferenta si daca te place cu adevarat te va cauta va sta numai dupa tine happy si se va lasa de prietena lui care zici ca nu o iubeste!
Eu zic sa incerci sa te indepartezi sa vezi daca reactioneaza cu ceva si te cauta non stophappy!
Nu-i mai raspunde la telelfon si pe mess lasa-l asa 1 saptamana sa vezi te cauta? Daca nu te cauta inseamna ca el venea la tine numai sa ii dai tu putina dragoste da tu ce esti? roata de rezerva ca nu am inteles straight face
Pnm sper ca ti-am fost de ajutor happy sucess pup:*

| Freaky a răspuns:

Wow,daca nu faceai precizarea de la sfarsit, puteam sa jur ca e tipul care'si bate joc!
E o poveste ca luata dintr'un film! :X:X
Eu cred ca te place, si ca o place si pe prietena ta.
Daca s-a despartit de ea d 2 ori,su siguranta ca la ea tine mai putin.
Iiti spun sa vorbesti in continuare de el,nu asculta ce zis prietenele ei,si nici ea.E O LUME LIBERA! laughingIn locul tau,cand le leaga de mine,ma uit la ele,zambesc, zic"zau?", intorc spatele si plec!
Succes!

| loredana_1863 a răspuns:

Pai daca el intr-adevar te-ar placea, nu s-ar fi impacat cu fosta prietena... Cred ca iti facea ochi dulci doar ca sa te faca sa te simti prost...sad Si nu uita, aparentele inseala!