| sînziana24 a întrebat:

Ce ai alege intre o relatie de lunga durata si o aventura de cateva zile? si de ce?

19 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dupa parerea mea relatia de lunga durata ti-o "intemeiezi" atunci cand ai chef de ceva serios. Daca ai nevoie de o persoana care sa iti dea sfaturi, sa te asculte, sa iti ofere afectiune. e mare lucru!
daca vrei doar sa te distrezi cu o persoana sau ti s-a pus pata pe ea alegi aventura.
In niciun caz sa fii intr-o relatie serioasa si sa ai o aventura cu altul.
That's my opinion.

pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

O relatie de lunga durata. Dar sa stii ca o simpla aventura se poate transforma in ceva frumos. Eu mi-as dori o fata care sa fie acolo mereu. O fata pentru sex gasesti oriunde. O fata deosebita care sa fie asa cum vreau eu ceva mai greu.

| Rukhsandra a răspuns:

O relatie de lunga durata. Aventuri poti avea 1 mil dar nu se compara cu o relatie reusita

| shtephie a răspuns:

Cu toate ca am aproape 15 ani, as prefera o relatie de lunga durata in care sa existe sentimente, sinceritate, incredere, respect reciproc, intelegere si multa multa iubire!

| Emeraude a răspuns:

Dat fiind ca in momentul asta relatia mea merge ca naiba, as alege o aventura de o zi, maxim 2, ca sa-mi satisfac orgoliul.Cred ca am dat argumentul cel mai plauzibil, in situatia mea.
Daca ma intrebai cu o saptamana mai devreme, raspunsul ar fi fost cu totul altul...

| marrr a răspuns:

O relatie de lunga durata. E o experienta placuta, care ai vrea sa nu se termine niciodata, nu? Mi-as dori asa ceva.

| AndutzaAndu a răspuns:

O relaţie de lungă durată. Pentru că nu sunt genul care vrea numai aventuri de câteva zile.

| Frogie a răspuns:

Am ales deja o relatie de lunga durata. Sa-ti spun de ce... Cand ai nevoie de cineva care sa-ti fie aproape nu cred ca va fi de folos "o aventura". Cand tanjesti dupa dragoste, pasiune... nu te va satisface o aventura.
Te vei trezi singur/a si te vei intreba : "Oare o aventura e ceea ce caut?"
Cand vei descoperi iubirea, vei avea si raspunsul la intrebare!

| Ángel_8890 a răspuns:

Sincer o relatie de lunga durata, deoarece aventura este ceva timpuriu ce la un moment dat realizezi ca este sfirsitul. Dar atunci cind ai o relatie si totul merge bine nu este necesar nimic.Cind iubesti nu conteaza ce se intimpla in jur.Aceasta este opinia mea.

| Dramaa a răspuns:

Aventura pentru ca sunt genul de persoana care se plictiseste repede si vrea mereu ceva nou... Sentimentele nu isi au rostul acum happy

| Daiana_1431 a răspuns:

O aventura cred, dat fiind faptul ca trec printr'o perioada proasta cu prietenul, cred ca la varsta mea nu ar fi trebuit sa pun atata suflet. Deocamdata nu merita niciunul happy

| Eaaaaa a răspuns:

Sa inteleg ca esti confuza si nu sti ce sa faci.Pai aici nu depinde de alti! De exemplu mie mi-ar placea sa am doar aventuri dar nu este posibil din cauza ca sunt genul de fata care pun la suflet repede.Asa ca eu asa alege o relatie de durata!

Aici depinde de tine, ce iti doresti tu! Daca pui si tu la suflet repede atunci alege relatia de durata.

Si depinde si de varsta. Eu am iubit cu adevarat de la 11 anistraight face Deci copilaria mea s-a dusoh go on Am avut doar relatii de durata si rareori aventuri.

Gandeste-te bine. Bafta!>big grin

| roxy_2350 a răspuns:

Cu siguranta o relatie de lunga durata, nu imi plac aventurile, prefer ceva stabil.

| kennyisdead a răspuns:

De ce nu ambele?
Iti poti pastra si relatia de lunga durata alaturi de persoana pe care o iubesti, si te poti si distra din cand in cand.winking
Numai sa nu faci din asta un obicei.
Am ajuns la concluzia ca numai atunci cand ai un termen de comparatie (aventura), reusesti sa apreciezi pe deplin persoana cu*virgula* care formazi un cuplu stabil.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Relatia de durata. Nu sunt genul care cauta aventuri.

| adrianaa a răspuns:

Inainte as fi ales o aventura de cateva zile.azi aleg relatia d lunga durata pentru ca pe el in vreau si stiu ca nu o sa ma plictisesc langa el:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege o relatie de lunga durata, doar ca cu baietii din Romania nu se poate...

| lilica1495 a răspuns:

Luuuuuuuuuuunga durata

| dede_8838 a răspuns:

Cred ca as alege o relatie de lunga durata.ca cine stie... daca am o aventura si ma indragostesc de ala dupa stau ca proasta. Dar e bine sa incerci si ceva nou.Ar trebui incercate aman2 oricum