| elena a întrebat:

Ce anume te-a determinat sa faci dragoste sau sex prima oara?
Daca te intalnesti dupa un timp cu persoana respectiva cum te comporti, daca nu ai mai vazut-o niciodata ce sentimente ii porti?
Actualul prieten te-a intrebat cu cine ai facut sex prima data?

Răspuns Câştigător
| ka2 a răspuns:

Ooooo... cate cazuri aici laughing prima data am facut-o pentru ca, normal, eram curios, mic si tare happy. Am facut-o cu prietena unui "prieten" de-al meu big grin de fapt ea si-a dorit asta si m-a prins in offside happy De atunci ne-am mai vazut, dar nu mai este nimic, nu mai simt nimic. Ma insor in 3 luni, au trecut vreo 9 ani de atunci si cam atat. Normal, daca nu ne mai vedeam ma rodea, probabil ma gandeam ca ea era "the one" si ca am pierdut-o.

12 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nevoia. Aveam aproape 18 ani, acumulasem multa tensiune sexuala, simteam nevoia sa fac sex. Am intalnit un tip, am facut sex si gata. El voia o relatie, eu nu asta cautam atunci si nici nu era genul meu pe termen lung. Dar, cum soarta nu lasa lucrurile neterminate, la facultate, ghici cine mi-a fost coleg?big grin Aham. Eu m-am comportat ok, adica asa cum ma comportam cu orice alt coleg care nu imi starnea un interes deosebit. Si el s-a purtat la fel, am facut schimb de cursuri etc. Nu am mai facut sex niciodata cu el si nici nu am inceput vreo idila. Nu imi amintesc daca actualul meu iubit m-a intrebat, insa stiu ca am purtat discutia despre fosti/foste si l-am enumerat si pe xulescu in cauza. Nu mi s-a parut ceva atat de marcant, imi amintesc atmosfera, senzatiile, ce am spus si ce a spus, insa nu as zice ca mi-a schimbat viata. A fost o chestie pur fizica.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Eram singura virgina din gasca de prietene; nu simteam nevoia in mod deosebit, dar vroiam sa stiu despre ce se vorbeste blushing
Ma intalnesc cu el din cand in cand, mereu din greseala; a fost primul meu prieten, relatie foarte lunga, sentimentele negative nu au ce cauta. Lipsa lor, insa, ma infioara uneori.

Actualul se bucura de mine, ce conteaza ce s-a intamplat atunci? Eu nu traiesc ATUNCI, ci acum happy

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Aveam certuri zilnice cu mama si nu mai suportam ma saturasem iar prin dragoste am gasit sansa mea de evadare din peisaj asa puteam sa ma descarc...eu sunt ink cu persoana cu care am facut-o prima oara dar daca neam desp neam propus sa ne mai intalnim unul cu celalalt si cand ne intalnim daca nu avem prieteni sa ne distram impreuna in fond pr meu este o pers de iuncredere nu spune la nm ce face cu cine face sau ce face...happyhappyhappy

| CrucifiedCountess a răspuns:

Ce m-a determinat..pff..aveam 16(17fara 3luni)...ma manca si pe minerolling on the floorActualul e acelasirolling on the floor momentan

| petitdreamer a răspuns:

Curiozitatea si placerea. Si cu cine am facut-o prima data o fac si acum pentru ca inca suntem impreuna.

| Adelina_5610 a răspuns:

Absolut nimic...eram mica si proasta...si il vad deseori ne salutam doar atat pentru mine nu mai exista...si prietenul actual stia deja si i am explict situatia... oricum 1a data pentru mine nu a avut importanta... a fost o greseala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am stat sa ma gandesc...maine gata...sau in ziua x sar pe el happy... pur si simplu s-a intamplat... aveam o relatie de mai bine de 1 an si am simtit ca e momentul. Si acum suntem impreuna si nu regret nici o clipa ca s-a intamplat.
Cred ca lucrurile care te determina sa faci pasul asta sunt: dragostea, increderea in el si in relatie, siguranta, cunostintele necesare (metode contraceptive, partile coprului etc), maturitate (asumarea consecintelor si faptelor). Daca ai cea mai mica indoiala inseamna ca nu este momentul potrivit si te poti opri daca totusi ai pornit "la drum". Nu lasa nimic si pe nimeni sa te oblige intr-un fel sau altul sa faci ceea ce nu ai vrea sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am facut-o ink dar prietenul meu ma cam preseaza. Sunt curioasa dar mi-e putin teama. Am 18 ani. La varsta mea multe fete nu mai sunt virgine dar eu intotdeauna am avut o retinere.Visam sa ma marit virgina.Acum nu stiu cat de mult conteaza acest lucru...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oooo... am facut-o din curiozitate, si dragoste, si faptul ca tin foarte mult la prietenul meu! am de gind so mai fac pentru ca mi-a placut, si pot sa spun ca numi pare rau de loc!

| jara a răspuns:

Era ziiu lui de nastere si normal eram in doi si deja automat se mergea spre ceiea ce ne dikta inima,, dar inca suntem impreuna doar ca eu nul iubesc pe el dar pe fostul,,,,,,