| andreyiu a întrebat:

Ce ar trebui sa aleg? Fata care o iubesc sau jobul cu care POATE o sa ajung destul de sus?

18 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cred ca intrebarea ta isi gaseste singura raspunsul daca reusesti sa reformulezi. Indiferent ce alegi, va fi ce trebuie. Este in neregula si sa fii nevoit sa alegi. Reevalueaza, incearca alte abordari ale situatiei.

| ascovit a răspuns:

Ar fi indicat sa alegi o cale de mijloc.
Oricum, avand in vedere conditiile si posibilitatile existente, ar fi indicat sa alegi jobul.
Dar de ce trebuie sa alegi? Daca fata te iubeste, nu poate sa faca un compromis pentru a putea fi impreuna si sa aveti si cu ce a va intretine?
Oricum, de preferat jobul. Fete mai gasesti. Nu rata oportunitatea de a ajunge sus.

| mona a răspuns:

Daca se poate as alege pe amandoua dar pe perimul loc ar fi jobul

| DeeaMarry a răspuns:

De ce nu pe amandoua?!
Imi spunea cineva in urma cu cativa ani ca atunci cand viata te pune sa alegi intre doua posibilitati nesatisfacatoare, sigur exista o a treia mult mai buna.

| Hpzox a răspuns:

De ce nu pe amandoua? Iti este asa de greu sa te descurci cu ambele?

| Neinteresantul a răspuns:

Jobul. Femei gasesti.

| swagMeOutBitch a răspuns:

Dc nu poti sa le ai p amandoua?

| neutrino a răspuns:

Dupa felul cum pui problema, alege jobul.

| 5a a răspuns:

Alege munca ca fata poate sa mai astept si daca nu poate, stai linistit ca nu este singura de pe pamant.
Cu dragostea mori de foame. Eu zic ca mai importanti sunt banii ca sa poti sa te intreti, sa iti cumperi de mancare, haine, cheltuieli una alta, cu fata ce faci? Vezi ca iubirea e oarba tu lasi jobul pentru fata si apoi te trezesti pe parcurs ca te lasa si fata si jobul pierdut, atunci sa te vad!

| Sorinacio a răspuns:

Jobul

| AlexandraSt13 a răspuns:

Chiar nu se pot amandoua? Adica intotdeauna exista o cale si daca va iubiti cu adevarat ar trebui sa treceti peste. Daca ea nu e de acord cu jobul tau sau cine stie inseamna ca nu te iubeste si nu merita sa te sacrifici tu pentru ea...in schimb daca e alta cauza as zice sa discutati calm amandoi si sa-i explici ca jobul tau te poate face mare si chestii, iar daca nu intelege, asta e papaalaughing) Succeeswinking

| PinkCupcake a răspuns:

Amandoua sau jobul happy

| Sebasteano a răspuns:

Alege ce vrei dar gandeste-te de 2 ori inainte sa faci alegerea si apoi sa regreti ca ai fauto
gandeste-te la consecinte

| dulaul a răspuns:

Alege fata si dragostea. Deoarece joburile mai vin dar dragostea nu mereu.

| Demonull a răspuns (pentru dulaul):

Serios? alege tu fata, pierde jobul de 3000 de euroi si peste 5 luni fata îți da cu jet că a găsit pe altul cu mălai.Deci Andrei, alege JOBUL.

| dulaul a răspuns (pentru Demonull):

Da dar tu nu ai mentionat ce fel de job este!

| andreyiu explică (pentru dulaul):

Pe vapor de croaziera...iar fata este englezoaica (vrea sa ne casatorimwinking )

| Kamy11 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat si ea la fel si sunteti fericiti impreuna poti ramane cu ea si sa ai si jobu dorit happy. Daca e ceva mai complicat un job la distanta vorbeste cu ea cred ca te va intelegewinking..Bafta