| anduktz a întrebat:

Ce ati face daca iubitul/a ar pleca in strainatate? lat mai astepta sau nu?

18 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Dacă ar pleca o lună două, am ţine legătura prin telefon, internet şi am face tot posibilul să continuăm relaţia. În schimb dacă pleacă pentru o peroadă nedeterminată am rămane doar prieteni.
O zi bună!

| LoveAngel223 a răspuns:

Logic ca daca l-as iubi da...totusi depinde pentru cat timp este plecat, daca este pe o perioada destul de indelungata nu are rost sa ne chinuim unul pe altul.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Categoric nu.

| wolder a răspuns:

Depinde cat timp va fi plecat, o saptamana -2, cateva luni e ok, poate chiar si un an.
Cred ca l-as astepta, oricum in viitor voi fi nevoita sa-mi astept sotul cand pleaca in armatawinking

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Daca pleaca o luna- doua, ar fi ok. Daca pleaca un an-doi, imi dau seama ca legatura se rupe.

| YoSeBbY a răspuns:

Daca chiar il iubesti vei vedea ca oricat de mult timp ar fi nu se va schimba nimic atat timp cat aveti incredere suficienta

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Acuma depinde cat timp e plecat...

| neutrino a răspuns:

De ce sa astept, de ce sa pierd acesti ani ai tineretii?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru neutrino):

Excelent raspuns! Merita funda.

| Felys a răspuns:

Daca pleaca pentru o luna doua, sigur dar daca pleaca pentru ani de zile, nu prea are rost

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Dacă îl iubesc cu adevărat (ceea ce e normal să fac) atunci da.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde ce simti pentru el, daca a plecat pentru timp scurt, cu ce problema a plecat. Poate a plecat in interes de serviciu sau sa se trateze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, de cat timp va cunoasteti, ca timp a trecut de cand este plecat, cum ati tinut legatura?

| Morphines a răspuns:

Dacă e iubitul tău, ar trebui să te ia și pe tine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Morphines):

Doar pentru ca ai iubit/a asta nu inseamna ca trebuie sa o/l iei cu tine peste tot.

| gingergirl1 a răspuns:

Depinde cat timpwinking

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Sincer nu fiindca acolo poate gasi o mie de fete... Tu sa-l astepti si el sa se bucurie cu aia nu poti sa il saruti fiindca-i prea departe. o sa suferi foarte mult. si mie mi s-a intamplat acelasi lucru si am suferit foarte mult de atunci daca ii langa mine bine daca nu nu ma bag cu el

| ElyNix23 a răspuns:

Dacă ar pleca acolo câțiva ani și m-ar uita de tot, nu l-aș mai aștepta nici dacă ar arăta ca Matt Bomer.