| flory_9483 a întrebat:

Ce ati face in situatia: Daca iubitul vostru ar avea apeluri de la fostele lui prietene, si fostele lui stie ca are iubita?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu nu mă uit în telefonul ei niciodată.
Ea nu se uită în telefonul meu niciodată.
Dacă vreau să o înşel, o înşel şi cu apelul ăla şi fără!
Eu m-aş supăra foc (nu ştiu dacă aş fi la fel de radical precum Yokai, depinde de antecedente) dacă aş prinde-o că se uită în telefonul meu pe ascuns.
Eu nu o înşel şi nu-i pătrund în intimitatea ei fără acordul ei (pe care eu nu i-l cer - mi-l dă ea dacă vrea). Ţine de minimumul de respect.
Acelaşi lucru îl pretind de la ea. Să nu-mi intre în intimitatea mea fără acordul meu pe care i-l dau eu când consider de cuviinţă (şi DACĂ consider) nu când vrea ea.
Nu uita: Încredere, respect, sinceritate. O relaţie fondată pe aceste trei principii rezistă mult mai mult decât cele fondate pe principii superficiale sau doar pe unele dintre cele 3 principii.
Salut!

9 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Ca baiat, daca te as fi prins ca te uiti prin apelurile mele m a fi desparti de tine.

Cum s-a spus mai sus inseamna gelozie, cat timp nu l ai prins ca te inseala nu poti dovedi nimic.

| Acvila a răspuns:

Eu sunt geloasa.Extrem.Eu m-as infuria groaznic si l-as lua la rost.:-s

| Ingrid16V a răspuns:

Pai...in primul rand nu ar trebui sa devii geloasa, caci daca el nu are nimic cu ele nu ai dc sa-ti faci griji. Oricum ele fac asta numai sa te certi tu cu el, cred...si daca tu nu dai importanta, tot ele cad de fraierelaughing
:*:*:X

| pengu a răspuns:

Buna,
daca apelurile sunt prea dese, iar ei nu au un motiv pentru a sta atat de vorba, as sta de vorba cu el si as rezolva nelamurirea, iar apoi as actiona in functie de rezultat (i-as cere sa mai rareasca apelurile etc).
dar daca apelurile sunt rare, as intreba doar trecator despre ele. tongue nu ar avea rost sa devin geloasa, sa ii fac faze si asa mai departe pentru ca aparentele pot insela. happy

| Musiclove18 a răspuns:

Oai, fiind oricum destul; de geloasa, deoarece am avut experiente si experiente cred ca imediat ar avea de dat niste explicatii. Din moment ce pe tine nu te cauta fostii tau de ce pe el sa il caute fostele?winkingVb cu el si spune'i ca nu iti place si daca e mai important pentru el sa vb cu ele decat sa fiti voi ok atunci ar trebui sa o lasati balta.:*succes draga mea>big grin

| flory_9483 explică:

Eu nu m am uitat fara sa stie el, pur si simplu mi la dat. Dar spune ca e doar un beep, atat.

| alexa18 a răspuns:

Atata timp cat nu e nimic intre ei nu m-ar deranja.

| anca_1934 a răspuns:

As incerca sa am o discutie sincera cu el ...sa afli adevarul, poate nu e vinovat,

| anca_1934 a răspuns:

Sincer daca ar vrea le-ar sterge...deci nu are secrete fata de tine... le stergea si nu aflai