| alexutzu1981 a întrebat:

Ce cadou planuiti sa faceti de Sf Valentin/Dragobete? Eu anul acesta ma gandeam la o bijuterie, daca tot sunt colaborator la o firma de bijuterii, voi avea de unde sa aleg.

Răspuns Câştigător
| DanAmarandei a răspuns:

Uite inca o idee pentru cadoul iubitei tale: Fa un colaj cu fotografii si obiecte de la inceputul relatiei voastre pana in prezent. Poze cu voi, o cheie (daca locuiti impreuna), o bucata dintr-un tricou/camasa pe care-l /o purtai cand ati iesit la prima intalnire, o bratara sau ceva de genul pe care ai primit-o de la ea, o scrisoare sau un e-mail printat, ceva de genul. Un sms de la inceputuri (printat si el), niste bilete de tren de cand ati fost plecati undeva. Si la final (in coltul din dreapta jos), roaga pe cineva sa va faca din spate o poza cu voi 2 mergand, fara ca voi sa stiti cand. E un snap-shot al vietii voastre impreuna si poza cu voi de la spate mergand in continuare are, in mintea mea semnificatia continuitatii. Succes, oricum!

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Serbeaza-ti dragostea in fiecare zi, nu astepta zile impuse de oameni pentru asta!
Eu ii fac cadou inima mea, in fiecare zi.

| alexutzu1981 explică (pentru greece12):

Frumos raspuns! Multam! Si totusi de Sf Valentin ceva idei, inca nimic?

| greece12 a răspuns (pentru alexutzu1981):

Incearca sa gasesti ceva cu cristale Swarovski sau ochiul lui Horus,bratara sau lantisor, sunt elegante si simbolice, daca tii neaparat sa fie bijuterie...happy

| harciog a răspuns:

Il am deja dar imi lipseste fundita sa-l leg frumos.

| DanAmarandei a răspuns:

Eu as vrea sa-i ofer sotiei mele un weekend la munte sau undeva departe de oras. Caut un loc unde sa fie si o mancare delicioasa (amandurora ne place sa mancam, nu mult dar gustos). Si as vrea sa nu fie prea departe, (100-150km) sa ajungem in 2 ore max. Si ca sa fie surpriza completa vreau sa discut cu pacientii ei din ziua respectiva sa contramandeze programarile si vreau sa fac eu bagajele pe ascuns cu o seara inainte si sa le pun in portbagaj. Si dimineata cand o voi trezi nu ii spun unde mergem si cand intra in masina ii pun o cana de cafea calda si parfumata in mana si ii spun "Ai treaba? Hai pana undeva..." O alta idee pentru cadouri ar fi alegria.breslo.ro (sotia mea le face in timpul ei liber!)

| NOname a răspuns (pentru DanAmarandei):

Dan, ai o soție foarte norocoasă. Felicitări pentru idee!

| alexutzu1981 explică (pentru DanAmarandei):

Ce pot sa zic, super tare ideea! De obicei esti asa romantic, ai mai pus in aplicare idei de genul acesta?

| DanAmarandei a răspuns (pentru alexutzu1981):

Mai, am si eu zile si zile... Imi place sa-mi surprind sotia, mai devreme sau mai tarziu mi se intoarce si mie si uite asa, din surpriza facuta in surpriza primita viata trece mult mai frumos. A nu se intelege ca sunt un "poet" nici vorba. Imi place sa traiesc pasional si sa simt. Si da, am mai avut candva o idee nastrusnica. in primul an al relatiei noastre, locuiam la 400km unul de altul. Si nu ne puteam vizita mai des de o data pe luna. Poate maxim de doua ori... Si atunci se lasa cu invoiri, concedii medicale si alte cele happy Si intr-o buna zi m-am dus sa o iau de la servici fara sa-i spun happy Dimineata ne beam cafeaua la 400 km distanta si seara mergem de mana prin Copou. (apropos, ascultati "Cosmin Vaman - cei mai frumosi ani ai mei", cred ca o sa va placa).

| DanAmarandei a răspuns (pentru DanAmarandei):

Uite inca o idee pentru cadoul iubitei tale: Fa un colaj cu fotografii si obiecte de la inceputul relatiei voastre pana in prezent. Poze cu voi, o cheie (daca locuiti impreuna), o bucata dintr-un tricou/camasa pe care-l /o purtai cand ati iesit la prima intalnire, o bratara sau ceva de genul pe care ai primit-o de la ea, o scrisoare sau un e-mail printat, ceva de genul. Un sms de la inceputuri (printat si el), niste bilete de tren de cand ati fost plecati undeva. Si la final (in coltul din dreapta jos), roaga pe cineva sa va faca din spate o poza cu voi 2 mergand, fara ca voi sa stiti cand. E un snap-shot al vietii voastre impreuna si poza cu voi de la spate mergand in continuare are, in mintea mea semnificatia continuitatii. Succes, oricum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa pot sa fac un cadou, atit cit pot, dar nu am cui.Numai bine.

| alexutzu1981 explică (pentru anonim_4396):

Inseamna ca ai scapat ieftin anul acesta...glumesc...intre timp poate se iveste "aleasa". cel mai bine este sa nu grabesti lucrurile de dragul de a le face si va fi ok. Bafta in toate!