| OaNaArEcOnTpEtPu a întrebat:

Ce credeti ca-i dragostea?

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Totul!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O pierdere de timp, sau o poveste dintr-o carte veche.

| h3r a răspuns:

Dragostea nu se explica prin cuvinte, ea se simte.
Pam, pam.

| okya a răspuns:

Dragostea este capacitatea omului de a-l intelege pe celalalt happy.

| Elena_Oana_1997 a răspuns:

Daca il iubesti pentru frumusetea lui,nu e dragoste,e atractie.
Daca il iubesti pentru inteligenta lui, nu e dragoste, e admiratie.
Daca il iubesti pentru banii lui, nu e dragoste, e interes.
Daca il iubesti si nu sti de ce, e pentru ca asta e dragostea.

| Dicanho10 a răspuns:

Dragostea este un cuvant foarte greu de definit probabil din cauza ca existenta sa are dimensiuni spirituale ce transcend timpul si spatiul, deci si intelegerea noastra.

Dragostea se poate defini mai usor prin ceea ce nu este: dragostea nu este teama, suferinta, durere, gelozie, ura, atasament, agresivitate, indiferenta, posesivitate si lista poate continua.

Dragostea este ceea mai mare nevoie a noastra.

Dragostea e mai presus de orice, mai presus de insasi viata, iar fericirea e ceva ce nu poti atinge niciodata, dar in cautarea careia merita sa mergi toata viata.

| floricicata a răspuns:

Pentru mine sincer iti sun este un timp pierdutlaughing)acum depimde si cati ani ai de pui intrbarea asta

| OaNaArEcOnTpEtPu explică (pentru floricicata):

N`am pus intrebarea asta ca sa ma orientez sau ceva de genu`.Pur si simplu vreau o parere!

| Puercoloco a răspuns:

Marketing.

| fmv020796 a răspuns:

E o prostie...pe care toti o avemwinking

| mariaaa87 a răspuns:

Paine prajita.