| Stefan_3770 a întrebat:

Ce credeti despre apropierea Lunii de Pamant?:-ss sunt adevarate zvonurile ca se vor produce cutremure?:-s mie cam frica de cutremure sa stiu la ce sa ma astept maine:X dau funda raspunsului cel mai concret

4 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

Alinutza merita funda
bv happy

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Creeaza mareele.astea cu cutremurele is numai niste superstitiihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://i.imgur.com/Q6WB7.jpg Cam asa v-a arata luna.
Tinand cont ca este si luna plina, se va vedea o super mare luna plina pe cer( nu s-a mai vazut din martie 1993).
Poate provoca maree din cauza gravitatiei, dar nu maree f mari, de maxim 15cm.
A mai fost o super luna in 1983 si nu s-au intamplat dezastre naturale.

Nu ai de ce sa iti faci griji :* Si ai zis tu ca 'la ce sa ma astept MAINE'. In legatura cu asta nu se stie sigur cand v-a ajunge atat de aproape de pamant. Poate maine, poate poimaine;)) Nu stie nimeni sigur.

| alinutzaaa a răspuns:

Nu sunt superstitii, dar datorita acestei apropieri, exista posibilitatea ca placile tectonice sa se miste putin, datorita gravitatiei Lunii. Dar nu e un lucru sigur. Iar cat despre maree, au fost si pana acum, doar ca vor fi putin mai mari ca de obicei! happy