| fakmibeibi a întrebat:

Ce credeti masturbarea este mai buna decat sexul? Mie una imi place mai mult sexul si nu inteleg de ce sunt alti care prefera masturbarea.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sexul e mai bun, ajuta la relaxarea corpului si se dezvolta anumite celule de care avem nevoie.

| catthshshshs a răspuns:

Sexul este mereu de preferat, exista sentimente, trairi, o conexiune intre doi oameni. La masturbare cum e? Esti numai tu si e naspa. Deci, eu pledez pentru sex.

| butterfly27 a răspuns:

Unii prefera masturbarea deoarece sunt singuri si probabil nu au de ales,sau partenera/partenerul nu le ofera ceea ce doresc, si eu prefer sexul, este o traire intre 2 persoane! te pup:*

| AnemonaP a răspuns:

Masturbarea este o satisfacere proprie, cand nu ai pe cine sa te satisfaca sexual, dar ramai cu sechele

| Korrawi a răspuns:

Pentru ca unele persoane sunt de asa natura incat cad prada dependentelor de tot felul mult mai usor, in cazul asta masturbarii. Nu mi se pare logic sa preferi masturbarea in locul sexului, dar, ma rog, pana la urma e alegerea lor. Cand esti singur si nu ai partener/a, nu vad nimic in neregula cu masturbarea. Dar daca esti intr-o relatie nu vad de ce nu ai face sex.

| Emazio a răspuns:

Niciodata masturbarea nu ar putea locul sexului,sexul este cu mult mia bun, poti face o gramada de chesti cand faci sex, cand faci laba daci doar sa tio freciwinking

| adita32 a răspuns:

In contextul in care esti singur/singura masturbarea are farmecul ei acum fiecare se spala la puta cu ce viteza vrea