| anonim_4396 a întrebat:

Ce este funda?(sunt nou dupa examenul la romana pe 20.06.11)

Răspuns Câştigător
| Catheriinne a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes! Numai bine!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente . Sigur, vei gasi multe raspunsuri si aici.

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Funda= raspunsul castigator

| BlueBird a răspuns:

Funda se acorda, de cel care a pus intrebarea, celui mai bun raspuns. Funda smug?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Funda este data celor de pe TPU care au un raspuns bun si primesc funda si tu poti da funde la cele mai bune raspunsuri care le primesti acum la unul dintre ecele raspunsuri le gasesti in dreapta raspunsuluibig grin
sper ca mai intelesbig grin