| mydarkestdays a întrebat:

Ce inseamna de fapt sarut? adica...sarut este si cand doua persoane isi ating buzele scurt sau trebuie sa fie neaparat cu limba si cu gura intre deschisa? se numeste sarut daca doua persoane isi lipesc buzele si-atat?

4 răspunsuri:
| Alexakos a răspuns:

Sarut este si atunci cand se saruta numa cu buzele dar trebuie sa fie si cu limba. ca te duci si pupi numa pe puze o fata ala nu e sarut.e pupic. sarut inseamna limba si altele. cu limba poti sa-i atingi limba ei, dintii, buzele etc.
te joci pur si simplu cu limba cum sa-ti spun.

| Neinteresantul a răspuns:

Sarutul adevarat e cel in care partenerii isi apropie buzele. Cel frantuzesc e cel cu limba in gura, adica schimb de saliva. scuipat. pe scurt: Sarutul frantuzesc = flegme in gura celuilalt. Numai francezii au asa fetishuri.

| MamaMiaaa a răspuns:

Aceeasi intrebare mi-o pun si eu...

| RG a răspuns:

Pai daca doua persoane isi lipesc doar buzele e mai mult... pupic, nu? Daca buzele stau insa lipite mai mult de o secunda - doua, atunci da, poti spune ca-i un sarut.