| alexandru_6274 a întrebat:

Ce inseamna P. S?
scuze categoria...

Răspuns Câştigător
| Mikiee a răspuns:

P.S.=post scriptum[dupa ce ai scris s.ar traduce mot-a-mot, dar mai degraba e ca si cum scrii o scrisoare:
"draga X,
[spui ce ai de spus]
abia astept sa ne revedem [sau orice formula de final]
P.S.: am uitat sa te intreb daca..."
ai inteles?
dc ai ales categoria asta?raised eyebrows.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe scurt. (cand scrii o fraza larga si vrei sa spui subiectul principal multi pun P.S. si scriu datele mai importante intr-o propozitie mai mica.

| MMihai a răspuns:

Depinde de context.
P.S.= la scrisori = post scriptum!
Scris P.c sau p.c. = dar citit P.S. = calculator pentru uz personal
Etc.

| Ronnix a răspuns:

P.S inseamna Post Scriptum. Acesta se pune la sfarsit, in caz ca ai uitat sa specifici ceva in continutul mesajului.

| express11 a răspuns:

Post scriptum, adica o completare a textului scris inainte, daca nu ma insel

| Gipsy a răspuns:

P.s. = pe scurt.

| DiaNa357 a răspuns:

Buna.
P.S. inseamna post scriptum.
De obicei se foloseste la sfarsitul unei scrisori,email, mesaj, bilet daca ai uitat sa scrii ceva il pui la sfarsit cu PS.
Sper ca te-am ajutat.

| ShoriceL43 a răspuns:

P.S - Post scriptum( ai uitat sa zici ceva si apoi, dupa P.S. scrii ce ai uitat)

| Ruxi_8811 a răspuns:

Inseamna Post Scriptum. Adica ceva ce ai uitat sa zici si scrii la sfarsit. :-)

| RobGronkowski a răspuns:

Soapta, de la psssss vezi ca nu stiu ce.Ai inteles?

| alexia99 a răspuns:

P.s-post scriptum ex... draga ion----------cu drag alexia P.S- uda florile

| andrutza_3684 a răspuns:

Pe scurt

| Zuzuliki_1954 a răspuns:

Adica P.S=Post Scriptum
La o scrisoare se pune la sfarsit pentru a mai spune ceva daca ai uitat.big grin
Funda?

| Zuzuliki_1954 a răspuns:

Post Scriptum
La sfarsitul unei scrisori il pui daca mai ai ceva de spus

Funsita>>>big grin