| Pamanteanul a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi sinceritate? Ca aud multe fete care spun ca vor băieți sinceri, care sa nu le minta, dar gândiți-vă un pic, dacă băiatul ala le-ar spune ca a fost afara cu una și s-a uitat după alta și ca nu ii place ce mâncare face credeți ca fetelor le-ar plăcea sinceritatea? Pai nu asta înseamnă să fii sincer, sa spui totul? Și atunci dacă băiatul ar spune totul pe fața fata aceea ar spune, de ce ma înșeli, de ce ma trădezi, nu? Atunci ce vor fetele, băieți sfinți care sa nu însele și sa nu vorbească urat niciodată? Se poate asa ceva? Dacă fetele vor sinceritate dați-le sinceritate, spuneți ca va place de altele, spuneți tot, ca dacă va ascundeți sunteți luați de mincinoși și dacă sunteți sinceri sunteți luați de nesimțiți care înșală.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer omul bun este mereu luat de fraier fie ca e fata sau baiat, apoi suntem dezamagiti si generalizam

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ne-ar place sinceritatea, indiferent cat este de cruda!
Apoi, daca iesi afara cu una si te uiti dupa curul alteia, inseamna ca aia de langa tine nu valoreaza nimic, in ochii tai si sufletul tau.
Cand iubesti cu toata inima si esti indragostit lulea, nu ai ochi pentru alata femeie, decat pentru cea iubita.

| Pamanteanul explică (pentru Violleta2022):

Dar atunci de ce mulți înșală și se uita la altele și totuși sta cu soția sau persoana iubita? Eu unu când am avut iubita am iubit-o dar îmi plăcea sa ma uit și la altele.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Pentru ca-s ipocriti si nu au curaj sa spuna adevarul acasa.

| Dintrebare a răspuns:

Femeile care pretind ca partenerul sa fie sincer, dar nu accepta sinceritatea, sunt imature si neasumate. Iar barbatii care mint sunt la fel de imaturi si neasumati. Este absolut normal ca barbatii si femeile sa se uite dupa alti barbati si femei si sa aiba fantezii sexuale cu vecina sau cu antrenoru de la sala sau cu profesorul cel sexy sau cu sefa. De ce l-am judeca pe celalalt pentru ceva ce este absolut normal? Ideea e sa utilizam ratiunea si sa nu facem sex cu toti cu care dezvoltam fantezii. Da, stiu, marea majoritate a oamenilor care sunt intr-un cuplu au un comportament toxic si imatur si neasumat. Dar asta nu inseamna ca e normal.