| Spartacus12345 a întrebat:

Ce inseamna rol de pasiv in pat?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica o iei peste tot.

| RoCkKiD a răspuns:

Adica nu faci nimic. Daca esti fata stai ca o steluta de mare si daca esti tip te pui pe state si astepti sa treaca anul.

La relatiile gay e putin diferit.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul relatiei dintre Adam Levine si Maria Sharapova, rolul partii pasive in pat i-a apartinut celebrei tenismene :
http://www.bestmusic.ro/stiri/adam-levine-sex-maria-sharapova-103026.html
In cazul relatiilor homosexuale, fetit(z)ul din cuplu, reprezinta partea pasiva iar cel care i-o trage celuilalt reprezinta partea activa. :D

| Andreeush a răspuns:

Adică stai în pat și nu faci nimic.

| OldSoul a răspuns:

laughing Ala activu pompeaza, ala pasivu e pompat.

| SG1995 a răspuns:

Pasiv e cel penetrat într -un act sexual între doi masculi, activul e cel care penetrează.
În general rolurile sunt prestabilite, dar sunt și indivizi care preferă ambele, fiind numiți versatili.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Stai degeaba, iar celelalt face toata treaba.

| GouDidodino a răspuns:

Pasiv= ti-o iei la noada, de la un alt băiețel

| Passd a răspuns:

E valabil pentru relațiile gay. Cel care f...e e activ, iar cel care primește e pasiv.