| дфтф a întrebat:

Ce intelegeti voi prin a face dragoste si a face sex?

Răspuns Câştigător
| Ktpu a răspuns:

E o diferenta enorma. cand faci sex e o placere, te simti bine, satisfacut(a)
DAR si DAR cand faci dragoste... ai patit vreodata sa mergi pe strada sa vezi pe cineva care sa te faca sa tresari doar din priviri? Acum gandeste-te ca e si iubita iubitul aceea persoana, sau chiar actualul actuala si cand doar te atinge iti face pielea de gaiana. Pe langa asta adauga si sexul, ce crezi ca iese?
Mai pe scurt doar in preludiu o sa ai cateva orgazme si ce urmeaza... Ooooo

6 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Ai sa-ti dai seama cand o sa iubesti

| dracu14 a răspuns:

Pentru mine e acelasi lucru, tot in prezervativ raman sentimentele...

| piTiCcu a răspuns:

A face dragoste înseamnă a face sex doar din dragoste în timp ce a face sex reprezintă doar satisfacerea nevoilor biologice. Dragoste faci cu trupul şi cu sufletul iar sex doar cu trupul.Baftă!

| WarriorInReserve a răspuns:

Cică dragostea se face cu sentimente, sexul fără.

| OlariuRox a răspuns:

Mare mare diferenta, sex-ul e salbatic fara pasiune, fara saruturi. Dragostea e pasionala, sarutiri, mangaieri, mult romantism.

| BibiIVI0IX a răspuns:

Dragoste faci cand o faci cu placere, cu tipul/tipa pe care il/o iubesti! Iar sex, poti face cu oricine, dar sa nu ai niciun fel de sentiment sau fluturasi in stomac pentru ca o faci cu persoana iubita asa cum e dragostea.