| GabytzuA_7080 a întrebat:

Ce limbi va plac dintre : Spaniola, Franceza, Engleza, Italiana, Germana.
Sincer mie imi place la nebunie Spaniola si urasc Franceza.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Candva uram si eu franceza.
Dar,daca stai sa te gandesti,franceza si spaniola sunt verisoare primare,limbi latine amandoua.
Stii ce bine mi-a prins,totusi, faptul ca stiam o limba straina in plus, cand m-am trezit in Grecia fara sa stiu sa cer un pahar cu apa?

| andreeutzaa a răspuns:

Cel mai mult imi place engleza si apoi italiana pentru ca sun in Italia deci pentru mine acum e ca si cum ar fi limba natalalaughing
Nu imi place germana, mi se pare prea dura si franceza imi face ciuda pentru ca nu pot pronunta R ala particular laughing

| username23 a răspuns:

Hola! Si mie imi place la nebunie spaniola, si in copilarie am mers la o ora de franceza si am inteles ca o urasc! De atunci nu mai vreau sa aud de ea. Se pare ca avem aceleasi preferinte la limbele straine!

| Dumnezău a răspuns:

Engleza o stiu fluent, si germana stiu binisor, deci astea doua sunt preferatele mele.De curand,m-am pus serios sa invat si franceza,ca nu mi-ar displace sa-mi mut ciolanele prin Montreal sau oriunde altudeva in Ontario/Quebec,si sa nu stiu boaba de franceza. Spaniola si italiana mi se par retardate,sunt limbe maneliste,spaniola in principal,pe cand italiana,chiar daca e data dracu de usoara,nu imi place deloc cum suna.Mi-ar surade sa incerc sa invat o limba scandinava,si ar fi o provocare mai pentru toti cei ce vor sa invete o limba grea,dar placuta, dar imi trebuie profesor, ca nu rup mai mult de 60 de cuvinte pe finlandeza si norvegiana...

| Cici_6929 a răspuns:

Mie imi plac spaniola si italiana iar de la franceza am alergie desi r la mine mereu e francez

| Paulla a răspuns:

Engleza şi germana îmi plac, spaniola o găsesc groaznică.

| Addiction a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine happy

| Fetitza_9736 a răspuns:

Engleza, Franceza, spaniola

| LitlleBunny a răspuns:

Poate razi dar mie imi place germana.laughingBis bald!