| Violente a întrebat:

Ce părere aveți despre o relație de un an fără SEX, bazată pe încredere, respect reciproc și dragoste cat cuprinde?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Frumoasa relatie si rara,cu mari sanse sa dureze,poate la nesfarsit!
Mai ales ca au existat probleme si v-ati oprit,lucrurile astea leaga doi oameni atat de strans incat greu ii mai poate indeparta ceva vreodata.
Imi place relatia voastra si-mi pare rau de acele "probleme", sper sa se rezolve, dar ma entuziasmeaza ceea ce ai scris in continuare "bazata pe incredere, respect reciproc si dragoste cat cuprinde"!
Doua suflete frumoase imi pareti, adunate intr-unul singur!
Sa fiti foarte fericiti!happy

| Violente explică (pentru greece12):

Și dumneavoastră faceți cat o sută de suflete întrunul big grin
Sunteti o deosebita! :X

| greece12 a răspuns (pentru Violente):

Tu si iubirea voastra m-ati inspirat, ii iubesc pe cei ce se iubesc!happy

31 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este foarte frecventa la tineri sub 25 de ani. este, de fapt, prototipul de relatie normala: ne cunoastem bine, ajungem sa ne iubim, sa avem incredere unul in altul si abia apoi facem sex. gandeste-te ca exista relatii in adolescenta, al 16-17 ani, cand trec 2-3 ani pana ca partenerii sa se gandeasca la a-si incepe viata sexuala, din cauza varstei.

| Zenithf a răspuns:

Daca ambi sunt virgini, atunci da, daca nu, atunci este o utopie.

| lolly a răspuns:

Dragoste pură, adevarată. Dragoste ca-n filme, un vis care foarte rar devine realitate, iar cine are parte de el este cel mai norocos şi câştigat om din lume.Respectul meu pentru cine se află în situaţia asta.

| catalina_2916 a răspuns:

Foarte frumos ..doar ca toate cu o limita, si sexul are importanta lui intr-o relatie.e ceva normal ce trebuie sa se intample cand persoanele sunt sigure de sentimentele lor si cand au maturitatea suficienta de a face acel pas..nu trebuie sa ne privam de placerile vietii!

| Violente explică (pentru catalina_2916):

Sexul a fost destul, dar ne-am oprit din cauza unor probleme.

| catalina_2916 a răspuns:

Aa,n-aveam de unde sa stiu asta..atunci nu e nicio problema. bucurati-va cat mai mult de dragostea voastra!

Răspuns utilizator avertizat
| irina_8165 a răspuns:

Foarte buna big grin asa sa tot mai fie relatii big grin pentru ca increderea asa se castiga si repede se m ai pierde.

| RAY a răspuns:

Ceva de promovat, ma bucur, parca e prea frumos pentru fetele din ziua de azi

| Azµre a răspuns:

Bravo lor! E bine în felul acestsa se cunosc mai bine!

| Violente explică (pentru Azµre):

Azure ești NO.1 la răspunsuri laughing, bravo ție!

Ai un mesaj privat de la mine, nu mă supara. :-l

| Azµre a răspuns (pentru Violente):

Acum am citit mesajul, ți-am răspuns.

| Dariusuu a răspuns:

Nu am avut ocazia să văd un cuplu așa, și chiar aș fi surprins să văd că există așa cupluri bazată pe încredere, respect și reciproc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Excelenta.Numai asa va cunoasteti cel mai bine.Este timp suficient si pentru sex.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

As vrea sa fii sincer si sa spui cine a hotarat asta! tu? ea? amandoi? din cate stiu ea isi dorea sa o faceti! ce s-a intamplat in cateva zile?

| Violente explică (pentru Bluebutterfly80):

Eu am hotarat. big grin
Iar ea s-a conformat happy

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Violente):

Si ti se pare normal si corect? happy

| Violente explică (pentru Bluebutterfly80):

Nu mi se pare normal, dar sanatos. Pana la urmatorul control ginecologic, nu ma mai ating de nimic, mi-am dat de jurat. happy

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Violente):

Si cand va avea loc urmatorul control?

| Violente explică (pentru Bluebutterfly80):

Dupa 18 aprilie big grin

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru Violente):

Ma rog...pana atunci e ok sa astepti! dar 1 an? ea nu cred ca este de acord cu tine! mai ales ca problemele ei se petrec doar in mintea ta! ea se simte ok!
gandeste-te bine si nu lua decizii atat de importante de unul singur, ca risti sa strici relatia!
pe de alta parte, orice femeie trece de-a lungul vietii prin diferite probleme medicale ale aparatului genital! daca tu vei reactiona mereu asa, nu te vad bine sad
eu zic sa asculti si parerea ei si nu sa ii impui tu program de facut dragoste, indiferent cat de mult va iubiti!

| Miky1 a răspuns:

Si partenerul cu ine se culca? Oare chiar nu simte nevoia in decurs de 1 an? Ma indoiesc.

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Basme, doar in basme, nu vreau sa fiu eu aia pesimista da ceva sigur s-a intamplat rau... sau pur si simplu traiesti un basm laughing

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Este cel mai frumos lucru care i se poate intampla oricui!

| StonemAlly a răspuns:

Chiar atat de tare te-ai speriat?:p Intr-adevar e rara dar nu prea ii vad sensul. Ai nevoie de mult ambitie si dragoste dar pana la urma vine intrebarea "pentru ce?" nu rezolvi nimic cu asta si pot sa apara si probleme[certuri pornite din nimic si fara sa fii constient ca si asta influenteaza] Mai ales dupa ce ai trecut deja de "prima data impreuna"

| Spex188 a răspuns:

E super mai ales ca majoritatea cuplurilor dupa 3 luni dar e mult spus dau in altele.

| chrisstina a răspuns:

Mai rar asa ceva!