| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de filmele por..no?
Cat de normal vi se pare ca intr-un cuplu sa fie urmarite astfel de filmulete?
Vi se pare normal sa va uitati la niste straini cum fac sex? Sa folositi oamenii exact ca pe niste obiecte pentru 15 minute de placere?(oameni care si-au distrus complet viata)
Intr-adevar,ele/ei au ales sa fie asa,dar au ales pentru ca erau saraci si nu se puteau intretine sau pur si simplu vor bani nefacand nimic.
Nu credeti ca sunteti ipocriti? Numiti mersul la prostituate un capat de drum in relatie,in viitoarele relatii si chiar in viata,dar canalizarea impulsurilor prin urmarirea filmelor astora este ceva super normal, in fond, cam care e diferenta? Oricum e o inselare a partenerului, te uiti la o alta tipa goala cum face sex sau se masturbeaza! Realizeaza asta!
Ce ati face daca partenerul vostru de viata v-ar propune sa aduca acasa un alt cuplu care sa faca sex in fata voastra, ca sa va faca pofta?
Sunteti de acord cu filmele por..no, dar daca ati intalni pe cineva care practica lucrul asta, l-ati judeca, evident, ar fi doar pleava societatii, v-ar fi scarba sa fiti vazuti alaturi de o prostituata.
Cum v-ati simti daca copilul vostru ar deveni star por..no, ati fi mandru de el?(avand in vedere ca e o meserie ok si sunteti de acord cu ea)

34 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu corpul lui, dude

| anonim_4396 explică (pentru whatevernvm):

Da,e adevarat,dar multe femei sunt pacalite, cred ca e ceva cool, libertate, fericire, petreceri.
Well, nu-i deloc asa
https://www.youtube.com/watch?v=Bk23mL15qpA
Probabil femeia asta si-ar da toti banii doar sa dispara toate filmuletele alea cu ea de pe Internet.Filmulete la care multi se uita si se masturbeaza si spun,, A fost decizia ei''. Industria porno distruge vieti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Por..no, de ce desparti cuvintele? te mușcă?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu ma lasa sa postez altfel, e considerat un cuvant interzis.

| 愛日本 a răspuns:

O sa fiu directa, scurt si la subiect pentru ca mi-e greu sa scriu fara tastatura.
Cateodata, chiar mi-as dori sa dispara toate filmele acelea si oamenii bolnavi care le incurajeaza(nu ma refer la actori, ci la oamenii care le incarca/vinde online sau produce) Lumea ar fi mai putin bolnava, plus ca aceste filme pot produce efectul de ''sex fara maini''(https://www.youtube.com/watch?v=vKcYUNUllnI)
Un avantaj ar fi informarea vizuala, sa vezi practic cum se face sexul si la ce sa texastepti, alte avantaje nu mai gasesc eu personal.

| RAY a răspuns:

Mie nu-mi place ipocrizia fie ca e masculina sau feminima,aici vad multa ipocrizie se stie ca multi masculi vad filme porno ca apoi sa le judece pe alea,daca astia nu sar uita nu ar exista asa ceva simplu,cu toti suntem obiecte cand esti bogat si nu depinzi de un patron esti liber pana atunci esti un obiect de consum atat, eu imi fac o firma anajaez niste obiecte sa imi faca avere, alea fac filme pentru ca altul sa faca avere e acelasi lucru, cu toti suntem obiecte de consum atat, eu sunt de acord cu tot ce tine de natura umana, dar vezi ca vine din urma virtual reality astia de la porno hub spun ca sa marit cu 200% in ultimul an vizionari de acest gen, eu spun ca video chatul, filmele porno vor deveni istorie si virtual reality e viitorul si roboti sexuali, pana in 2020 vor exista roboti sexuali sau holograme care vor fi al naibi de reale, daca as avea un copil si ar fi fata i-as spune sa faca ce vrea dar recunosc ca nu as fi mandru sa faca asa ceva, asta daca voi avea asa ceva, eu personal ma uit rar adica nu gasesc ceva cool si doar cateva minute atat cica si fetele fac asa ceva, mai mult imi place sa citesc un roman de dragoste decat sa vad un film porno

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Foarte tari, inveti tehnici noiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca, un barbat adevarat nu s-ar uita la filme por.no,si ar face sex pe bune cu fata pe care o iubeste, sau doar ar face sex, in loc sa se uite la altii cum fac.
Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil tu nu intelegi prin ce trec actritele astea, nu vor putea avea niciodata prieteni, singurii care vor fi interesati de ele vor fi,, fanii'' si fanii nu vad mai departe o prostituata decat o pereche de sa-i si un vagin.O parasuta din asta nu inseaman nimic, inseamna 15 minute de placere si gata.
Intreaba o prostituata/actrita porno daca are iubit, o sa rada de tine pana crapa.Habar nu ai cat plang si cat isi blesteama deciziile.Si-au distrus viata.
Uita-te la documentarele astea, vezi ce spun fetele.
Uita-te la minutul 13:20
https://www.youtube.com/watch?v=0NcIGBKXMOE

Uita-te la minutul 7:00
https://www.youtube.com/watch?v=qpZbu7J7UL4

Citeste stirea asta, sa vezi cat de apreciate sunt actritele de pornache
http://www.libertatea.ro/......me-1122550

Esti naiv daca crezi ca cineva face lucrul asta pentru placere.Isi creeaza iluzia ca le place. Dar ce poate sa-ti placa? Nu e nimic placut.Sa stii ca rudele te pot vedea, tragandu-ti-o.Sau poate stii tu ceva ce eu nu stiu.
De largit orizonturile, sigur se largesc.
Mandru pentru ce? Tu nu primesti nici un semn de afectiune, nici o placere.Actritele por.no profesioniste stiu ca nu are nici un rost sa se ataseze de vreunu cu care a jucat.E ceva strict profesional, oamenii aia fac sex cu ele doar pentru bani, puteau sa faca sex si cu o babuta de 90 de ani daca primeau cu doi dolari mai mult. Vezi doar un numar de vizualizari care creste, atat, nu primesti decat bani.Satisfactia nu exista.
Sunt curios, daca tot ti-ai sustine copilul in decizia asta nebuneasca, te-ai uita si la filmele lui.Cum l-ai sustine?,, Bravo, ai rupt-o pe aia, mama cat o ai, cred ca i-a intrat in stomac.''Cum l-ai incuraja? :))
Faptul ca al tau copil traieste din ceva la care nu te poti uita, denota valoarea meseriei asteia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mor de grija nimanui.
Am pus doar o intrebare si fiecare e liber sa-si spuna parerea, fara injuraturi/jigniri, bineinteles.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e insulta mea, asa e zicala. Dar mi s-a parut potrivita.

| anonim_4396 explică (pentru UnBroken2016):

Cat timp o folosesti trebuie sa-ti asumi cuvintele.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine, esti limitat. Multumit acum?

| anonim_4396 explică (pentru UnBroken2016):

Nu consider ca sunt limitat deloc.Sunt de acord cu multe lucruri cu care tu,probabil,nu ai fi de acord.
Nu sunt nici ipocrit cum am fost acuzat,si eu m-am uitat,nu cred ca exista persoana care nu s-a uitat niciodata.
Te provoc sa-ti imaginezi ca ai putea sa vezi filme si clipulete porno cu oricine, care nu si-a dat consimtamantul, si nu ai putea fi pedepsit de lege, in nici un fel. Spune sincer, ai profita de chestia asta?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Ala e viol, numai film pentru adulti nu mai e. Totusi, ai puncte in plus. Esti primul NEsensibil care l-am intalnit si asta zice multe.

| anonim_4396 explică (pentru UnBroken2016):

Cred ca la fel ar fi raspuns si milioanele de,,fani'' care au devorat toate pozele cu Jennifer Lawrence goala,furate de hackeri prin iCloud.
Nu doar ca le-au devorat,dar s-au intors impotriva ei,au numit-o tarfa,parasuta, prefacuta, doar pentru ce facea ea pe telefonul ei, pentru iubitul ei.
Asta ca un raspuns pentru Coquina14, care incerca sa-mi explice mie cat de apreciate sunt starurile de pornache.
Si ca o ironie a sortii, ea isi facea pozele astea tocmai ca iubitul ei sa nu fie nevoit sa se uite pe siteuri por.no.
Cred ca sunt cateva milioane de vizualizari in total la toate pozele cu vedete goale, poze pur si simplu FURATE.
Sper sa intelegi acum ca videourile astea ne afecteaza gandirea si perceptiile intr-un mod in care nici macar nu mai realizam ce facem.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am auzit de prostia aia. Ma mir ca exista cumpluri nelimitate in care ea isi face poze ca el sa nu se uite la filme porno. Femeile (unele ) dupa o anumita varsta se simt atrase de faptul ca iubitul / sotul lor sunt atrase atat d emult de ele dar multe femei si fete vad asta ca o jignire. "Cum poti sa iti freci maciuna uitandu-te la poze cu mine" si chestii de genul. Multe nici macar nu vor sa poarte costume sexy, doar sa stea pe spate si hai, aceeasi pozitie pana la 60 de ani. O sa mai treaca cateva generatii pana se schimbe mentalitatea despre viata sexuala.

| anonim_4396 explică (pentru UnBroken2016):

Nu chiar, eu cred ca vremurile deja s-au schimbat.
In Japonia copile de 15 ani sunt folosite ca obiecte sexuale, in mod legal.
In America, parinti fara gram de creier in cap isi mutileaza copiii, ii trec prin operatii de schimbare de sex (care evident le pun viata in pericol), pentru ca doctori tampi cred ca asta e singura sansa a copiilor la o viata normala.(copii de 11 ani)
Tineretul suedez cere legalizarea necrofiliei si a incestului.
In Olanda se cere legalizarea pedofiliei.
Germania are o industrie a pornografiei cu animale.
In aproape toata lumea e considerat normal sa te masturbezi cu gandul la corpul unei femei, alta decat partenera ta, dar imoral sa atingi alta femeie.
Constat doar degradarea si va cer parerea. E bine? E ok asa? V-ati gandit pana acum la actrite porno din perspectiva asta?
Doar pentru ca toata lumea o face, asta inseamna ca e si bine?

| anonim_4396 explică (pentru UnBroken2016):

Hmm,te uiti prea des pe cheia usii la parintii tai in timp ce fac sex. Lasa.ti obiceiurile astea, ca.ti strica modul de gandire!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi plac glumele dar nu dumele de prost gust. Adice cele folosite in ultimul timp. Esti in perioada aia a lunii sau ce?

| anonim_4396 explică (pentru UnBroken2016):

Ori ti.ai pierdut simtul umorului?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

AM si eu umor mai "negru" dar nu de prost gust. Invata diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te obliga nimeni sa te uiti, stiu ca exista oameni care nici macar nu vor sa auda sau sa inteleaga parerea altora.Tu esti unul dintre ei.Eu am ascultat si am incercat sa inteleg parerea fiecarei persoane care mi-a raspuns.Videourile alea arata doar adevarul, adica exact ce voi nu vreti sa vedeti.Fiecare om are dreptul sa incerce sa descopere adevarul sau sa tina cu dintii de un argument doar pentru ca l-a folosit deja.
Din partea mea fiecare poate sa traiasca cum vrea.Asta e doar un subiect de discutie, eu nu interzic nimanui nimic.
Sunt sigur ca e o adevarata mandrie pentru un copil in clasa intai sa-i spuna invatatoarei ca mama lui e actrita porno.O mama care isi iubeste copilul, nu l-ar pune niciodata intr-o situatie atat de scarboasa. Orice mama iubitoare si inteligenta vrea sa fie un model pentru copilul ei, sa il inspire.Sa-ti arati gaurile la milioane de oameni ti se pare inspirational?
Tu, ca om, daca iti iubesti sotul, e imposibil sa il inseli, pentru ca da, cand altul' o baga in tine il inseli.In cuplul ala nu exista dragoste, un cuplu de indragostiti nu fac sex decat intre ei, nu simt nevoia sa vada curul altei persoane.Astea sunt doar cateva reguli de etica... ceva insignifiant.
Poti sa te gandesti si la viitor(daca esti atat de open minded ).Ce o sa faca o actrita porno daca, prin absurd, ii vine mintea la cap si la fel ca 99, 90% dintre noi, nu o sa ii mai convina sa-i se vada anusul pe net? O sa se sinucida? O sa vorbeasca cu o armata de politisti sa scoata clipurile? Ce o sa faca?
Trebuie sa intelegi ca eu nu pun nici o eticheta, ele isi pun singure etichetele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Like! laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aici parca te.as si evalua cu "inteligent", nu ca ai si fi, doar ca vreau sa te incurajez.Te sarut cu drag!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Perversa mica, te ustura de la cat ti.au tras.o aia in boscheti aseara, ha? Pentru o cauza nobila, eu fac si asta, doar ca nu garantez sa.ti treaca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi s-a sculat nimic.
Nici in cel mai oribil film de groaza nu-mi imaginez sa ma casatoresc cu o persoana care are o,, cariera'' in filme pentru adulti.
Daca toate raspunsurile tale au fost trolling, atunci chiar a fost amuzant, daca nu, eu zic sa ne oprim aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Repost, ca nu am jignit pe nimeni.

Oameni care si-au distrus viata?
ce e asa naspa sa te foloseasca lumea pentru placere?

de exemplu, oricine se bucura si se simte mandru ca i se folosesc pozele ca material de masturbare, sau in fine, cand se gandeste lumea la tine in timp ce se masturbeaza.

intr-adevar, ce ai zis tu in rest presupune ipocrizie, dar prin faptul ca ii acuzi ca si-au distrus viata, te face si pe tine un ipocrit.

pentru ca si tu ai fi mandru daca una s-ar gandi la tine in timp ce se masturbeaza.

presupunand prin absurd ca as face un copil, as fi cel mai open minded parinte de pe planeta.
pentru ca nu i-as interzice nimic, m-as mandri si daca ar alege o cariera in porno.
i-as sustine alegerele orice ar fi.
nu as face copii pentru propriul egoism, narcisism, sa-i controlez viata sau sa ma doara undeva de gura lumii, sa am cu ce sa ma laud in fata lumii, ca lumea sa ma perceapa intr-un fel...cum o fac mai toti parintii.

deci da, l-as sustine intru totul daca ar alege sa fie star porno.

Si btw, nu toti care aleg o cariera in pornache o fac din lipsa banului, ci si pentru placere, sa exploreze alte orizonturi, sunt pur si simplu curiosi.

Nu se uita nimeni la videoclipurile tale, stai linistit.
cele mai adevarate femei sunt starurile porno.
pentru ca sunt open minded, sunt distractive, nu sunt ca restul proastelor si mironositelor care nu fac nimic sa satisfaca un barbat, decat sa primeasca.
si nu numai asta.

iti dai seama ca nu orice sensibila proasta intra in industria asta, iti trebuie mult curaj, si sa fii atat de puternica incat sa nu-ti pese de critici si de cliseici.
aia care le critica sunt niste frustrati, ipocriti, complexati, si mai ales ador cand aceste staruri porno enerveaza femeile geloase care nu le permit barbatilor lor sa se satisfaca pe ele.
ador cand sufera, turbeaza si fac criza de rabies.

deci starurile porno in principiu sunt destul de mature si miserupiste incat sa nu dea 2 bani pe ce zice lumea si pe felul cum sunt jignite si multe altele.

un articol destul de bun:

http://www.vice.com/......m-suna-311

conteaza sa fie apreciate doar de acel "someone" care le cucereste, nu au nevoie de o planeta intreaga sa le venereze sau sa le aprecieze.
iar acei barbati care le aleg ca partenere, sunt si ei la fel de maturi, carora nu le pasa de gura lumii, care stiu sa respecte o femeie in ciuda ocupatiei sale vazuta prost.
si starurile porno iubesc, si ele se casatoresc, au copii, si ele sunt oameni ca restul de pe planeta, nu merita nimeni sa aiba o eticheta pusa doar dupa ce cariera alege sa aiba acea persoana.
nu conteaza cu ce te ocupi, conteaza cum esti tu ca om.

e unul care zice acolo "Am fost pe platoul de filmare și am văzut cum își ia în fund o ditamai pl de rus și-am bătut palma cu ea. „Bine, baby, fă-ți de cap!"

superb.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Nu, gresesti complet.Materialele pornografie au fost facute pentru oamenii singuri.Da, pentru ca, ce sa vezi, majoritatea oamenilor pana de curand isi alegeau un partener placut din punct de vedere fizic si nu mai aveau nevoie de stimuli externi pentru placere sexuala(reviste, filme...etc)Acum toti oamenii isi aleg parteneri urati, grasi, ne tin discursuri despre cat de neimportanta e frumusetea partenerului, ca doar bunatatea interioara conteaza, SI SE INEACA IN PORNOGRAFIE doar ca sa umple acel gol.
2/3.Sa compari actorii adevarati cu,, actritele'' de pornache e o tampenie din toate punctele de vedere. Actorii adevarati citesc romanele si operele dupa care se fac filmele in care joaca, citesc comentariile si sensurile care se afla in spatele replicilor. Unii petrec luni de zile intr-un anumit mediu pentru intelegerea si reproducerea a ceea ce au observat. Habar nu ai de cata munca e nevoie doar ca sa ai o dictie buna, sa nu te balbai, nu mai vorbim de ACTORIA PROPIU-ZISA. Daca vrei sa faci un accent corect trebuie sa citesti zeci, sute de pagini din limba respectiva.
Actorilor li se cere de foarte multe ori sa slabeasca zeci de kilograme, sa se ingrase zeci de kilograme sau sa puna pe ei masa musculara. Ajung sa practice si sa se antreneze sute de ore in anumite sporturi pentru pentru unele roluri.
Sa nu mai zic de actorii de teatru care fac cateva sute de repetii doar ca sa le iasa ok o piesa de jumatate de ora. Nu exista duble si un singur cuvant gresit strica absolut tot.Nu ai habar cata munca trebuie sa depui ca sa transmiti emotie doar prin mimica si gesturi.Dar satisfactia de a vedea sala in picioare, aplaudand, premiile, astea sunt hrana pentru suflet.Actoria e munca intelectuala.Cum indraznesti, cum poti sa compari actoria cu pornacheul? Trebuie sa ai mintea afectata grav sa faci comparatia asta.Dar nu te judec, probabil toate filmele pe care le-ai vazut sunt comedii in Las Vegas si filme cu super eroi care au raze laser in ochi ...si isi poarta chilotii peste pantaloni.
Inteleg faptul ca,, actorii'' de pornache au probleme: unii nu se spala, faptul ca vreo tipa e pe ciclu, bolile cu transmitere sexuala, mirosul de rahat, parul pubian care ramane in gura, frisca in ochii, si astea sunt probleme.Dar pentru a juca in filmele pentru adulti nu e nevoie de munca, talent, creier, nici macar de un corp atractiv.Si le voi trata cum au ales sa-si traiasca viata, ca pe niste fiinte lipsite de creier, care vor succes si bani fara munca, fara talent.
https://www.youtube.com/watch?v=wli2-0ZYVoI
4.Da,sa te uiti la un show culinar nu e acelasi lucru cu gatitul.Nici privitul filmelor pentru adulti nu e acelasi lucru cu a intretine relatii sexuale cu prostituate.Dar e exact acelasi lucru cu a merge intr-un strip club si a te masturba uitandu-te la tipe goale, sau a plati prostituate sa faca sex intre ele si tu sa te masturbezi, chestie care e... foarte normala, faceti, faceti. =))
5.Nu,si intr-un apartament de tip conserva cu doua camere incap patru oameni.Si intr-o garsoniera incap lejer patru oameni.
Cam despre asta era si vorba, ca ne folosim de bani ca sa santajam oamenii sa-si bata joc de viata lor, lucru gresit, cel putin dupa parerea mea.
6...
7.Bine,atunci incerca sa-ti imaginezi cum s-ar simti un copil a carui mama e star de pornache.Gandeste-te cum ar arata ziua cu parintele la scoala. Stii cand fiecare copil vine cu parintele, si parintele trebuie sa le explice micutilor care e jobul lui si sa povesteasca o intamplare interesanta care ii pot face sa fie atrasi de acel domeniu.Gandeste-te ce se petrece in sufletul copilului ala, singurul care a venit neinsotit. Dar stai linistita, ganditul nu e punctul tau forte,mi-am dat seama de asta cand mi-ai jignit parintii desi eu nici macar nu vorbisem cu tine pana atunci.
Eu sunt linistit,spre deosebire de tine. Oricum, sunt constient ca e doar o reactie a dependentilor, sa se victimizeze si sa duca lupta la sol, in mocirla.Nu mersi, balaceala placuta.

| Drolja a răspuns (pentru anonim_4396):

1./2./3./4./5./7. Cea mai proastă alegere e să îți combat logica proprie cu argumente care corespund altei logici decât cele personale. Cine sunt eu să zic, cu fapte sau argumente, că lucrurile nu stau așa, atât timp cât tu ai certitidinea că pornografia a fost făcută expres pentru oamenii singuri, de exemplu? În universul tău lucrurile stau într-un fel și asta nu poate fi schimbat nici cu argumente, nici cu exemple, pentru că universul tău funcționează după cum hotărăști tu. Adevărul e că nici n-aș avea prea multe de câștigat dacă te-aș convinge pe tine că n-ai dreptate. Ești o miză prea neînsemnată pentru mine.

P.S. nu am deschis linkul ăla, consider că mi-am consumat destul timp cu părerile tale scrise, încât să mai am nevoie să le ascult și pe cele video/audio.

(EDIT) P.P.S. Da, bine-nțeles, poți să-mi dai și report cu „nefolositor" și „eronat", asta confirmă ceea ce spun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Drojdie,am votat ultimul raspuns ca fiind nefolositor, pentru că așa a și fost.Ai tinut doar să precizezi că nu vrei să urmărești clipul și că nu e ca mine, pentru că e ca tine.Că nu merită să îmi mai răspunzi pentru că sunt prea neînsemnat.
Ca fiind eronat nu prea cred că l-am votat.
Iar raport ai primit centru că mi-ai jignit părinții de două ori în primul răspuns.Nu-ți face griji,există o persoana care urmărește răspunsurile și ea va stabili daca a existat o jignire sau nu.
Dacă vrei îți votez la restul raspunsurilor cu inteligent,folositor și amuzant, dar nu știu cu ce te-ar putea ajuta.
Sper că te-ai lămurit.

| Drolja a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai putea, mai bine, să-mi asculți sfatul din prima postare și să încerci să te calmezi. E cel mai bine.

| anonim_4396 explică (pentru Drolja):

rolling on the floor Te plangi ca ti-am votat un raspuns ca fiind nefolositor cand tu mi-ai votat toate raspunsurile la intrebare ca fiind nefolositoare si eronate? Asta inainte sa intru in discutie cu tine?
Eu doar ti-am explicat de ce am facut ce am facut, pentru ca te plangi incontinuu.Si am simtit nevoia sa te fac sa intelegi.
Tu ai venit aici cu jignirile inca din primul raspuns, realizeaza asta! Daca erai calma nu m-ai fi jignit, e logic. Opreste-te din a-mi atribui starea ta si comportamentul tau.
Fiecare dintre noi suntem responsabili pentru ce facem si ce spunem, doar tu nu esti.Doar tu simti nevoia sa spui ca parintele cuiva e un betiv care-si distruge viata (cand nu il cunosti), sa spui ca ai mei se uitau la uitau la filme pentru adulti in prezenta mea, si tot tu sa spui ca eu sunt cel care se agita. In acelasi raspuns rolling on the floor nici nu ai astept sa ma agit, eram agitat si agresiv cu tine inainte sa-ti raspund rolling on the floor.
Ce faci tu e exact ca si cum te-ai lua de un om, l-ai injura si apoi l-ai intreba de ce se comporta urat, cand el nici macar nu se comporta urat.Situatie care mie mi se pare deosbit de amuzanta laughing.
Nu realizezi in ce postura penibila te pui in fata oricarei persoane care are mai mult de zece neuroni?
.Asa vorbesti tu de obicei, atat de afectata esti incat nu-ti mai dai seama cand jignesti pe cineva? Asa vorbeai si cu profesoara la scoala? Ii spuneai ca are parinti distrusi daca iti dadea nota sub 8? Asa vorbesti si cu strainii si cu persoanele din viata ta?
Daca voiai sa dai dovada de inteligenta ti-ai fi editat raspunsul sau l-ai fi sters, sau mi-ai fi cerut scuze.
Vezi tu, in lume exista reguli,de etica, de moralitate. Chestii in care tu nu crezi, dar vezi, nu prea conteaza daca tu crezi in ele sau nu, ele tot exista.O regula simpla ar fi aia ca utilizatorii sa nu se injure intre ei, e o regula de etica, pentru ca asta se vrea un site util pentru multe persoane, nu de trolling si de facut misto.Fie ca tu crezi in regula asta sau nu, ea tot se aplica.
Te simti jignita pentru ca esti constienta ca iti pui singura o eticheta si nu-ti convine lucrul asta.
Sa nu mai zic ca tu esti cea care a abuzat de functia de a vota.Ai votat eronat inclusiv raspunsul in care am scris ca e ridicol sa nu-ti dai seama ca imbatranesti si ca parul albastru e ridicol la 50 de ani.Sau realitatile care se intampla, cu tot cu surse(pe care tu singura ai spus ca nu le accesezi,te-ai contrazis singura ) si,, inclinatiile sexuale'' care cer legalizare. Tu le-ai votat ca eronate,desi daca vei cauta, vei vedea ca sunt cat se poate de adevarate.
Dar stai,nu ai votat doar astea ca fiind eronate,ai votat ca eronat cand am scris ca nu mi s-a sculat,si ca nu vreau sa ma casatoresc cu o actrita porno, ai votat ca eronat faptul ca nu am fost lasat sa postez intrebarea doar cu cuvantul por.no despartit.
Tu ai fost singura care a facut abuz de functia asta, nu eu. Si tot tu te simti nedreptatita ca ti-am votat ca nefolositor un raspuns nefolositor.Maturizeaza-te!
Eu sunt foarte calm, nu m-am luat de nimeni, nu am nimic cu nimeni care urmareste pornache.Asta e un subiect de discutie, dar vad ca dependentii sunt agresivi, foarte recalcitranti cu cei care sunt de alta parere, nimic nou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca cititul nu e punctul tau forte...
Vezi tu, prostitutia e o meserie, nu o persoana.Eu mi-am spus parerea despre un loc de munca si de persoanele care ocupa un loc de munca, nu despre o categorie de persoane.Si fac asta pentru ca mie imi pasa de persoanele alea, spre deosebire de toti care ar vrea sa se masturbeze uitandu-se la ele.Au ales o cale gresita din cauza noastra.Si-au distrus vietile din cauza noastra.Noi le-am santajat cu bani, accesand si promovand.
Karma? Singurul concept filosofic-religios despre care se vorbeste la televizor, imediat dupa zodii rolling on the floor.
Una din regulile DE BAZA in budism e sa nu te razbuni.Exact ce ai facut tu.Chiar nu vezi ca te afunzi in penibil?
Macar ai recunoscut ca ai votat abuziv, raspunsuri care incepeau cu,, Sunt de parere ca''. Dupa mintea ta exista opinii eronate.
Mie imi place sa te poreclesc Drojdia.