| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre barbati care sunt paranoici, care mereu cred ca iubita lor le inseala? cum poti depasi paranoia asta ca barbat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere rea, clar.Inseamna ca barbatul ala nu are deloc incredere in el si nici in partenera lui.E o gelozie dusa la extrem, a carei scuza nu mai poate fi simpla iubire.Cum o pot depasi? Avand mai mare incredere in ei.Convingandu-se ca iubirea dintre el si partenera e reciproca, ca ea primeste tot ce isi doreste de la relatia asta si nu ar avea nevoie de un supliment din partea altcuiva.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vanishgold a răspuns:

Proasta parere. Riscand! Pentru ca daca nu risti, nu castigi. Pregateste-ti psihicul inainte si fa un pas inainte si tu.

| Nemessys a răspuns (pentru Vanishgold):

Si cum poate sa-si pregateasca psihicul?

| Vanishgold a răspuns (pentru Nemessys):

Ca e posibil ca iubitasa sa-i traga clapa. Si asta se va intampla datorita comportamentului lui.

| BryBard a răspuns:

In zilele noastre e ceva normal, iti las un link mai jos sa vezi o poveste ce te lasa masca, daca nu era omu paranoic nu desxoperea nici in zilele astea cu cine imparte patu.E normal dar intr-o anumita masura, sa nu exageram gen sa o verifici 24/7, sa pui persoane sa o urmareasca, sa te bagi chiar in nucle-ul sufletului ei :). Uite aicia citeste tot, merita:https://www.tpu.ro/......atie-de-5/

| MangustaJandarm a răspuns:

Du-te pa centura. O gasesti la lucru. Dr. Paul Paulica doctorat in paulologie