| iuliana21 a întrebat:

Ce parere aveti despre mansturbarea la fete

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Masturbarea in general, are si efecte negative si pozitive. Eu cred totusi ca este sanatoasa, normala. Astfel iti vei cunoaste corpul, vei descoperi cum si ce te stimuleaza si, te descarci de tensiunea sexuala acumulata.

27 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normala si, atata timp cat se respecta masurile de igiena, nu pune nici un fel de probleme.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

E ok, dar nu exgerata!, si nici ca substitut al activitatii sexuale normale! Atentie mare la igiena, da?!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sper ca "n" din ma/n/sturbare, nu se refera. subtil., la man?! adica te joci cu un barbat, si vrei sa vezi cati ne sesizam, nu?!

| elena a răspuns:

Am trecut la matriarhat, s-au terminat barbatii.
Mie mi se pare normal numai cu un barbat, ce fac ma sarut singura cand ma masturbez?

| Parintele a răspuns:

E ceva normal care te face sa te simti bine si sa ai trairi diferite, mai intense sau mai speciale.

Dar nu inteleg de ce astia care se dau crestini cu frica lui d-zeu nu raspund conform principiilor biblice si nu spun ca masturbarea este un pacat?!

| Linda a răspuns:

Cel putin nu ai stresul unei sarcini.

Janina
| Janina a răspuns:

Nu e nimic rau in asta...atata timp cat e cu masura happy

| Ben. a răspuns:

Ca spectator, ma'ncanta!

| Crisu_8081 a răspuns:

Este absolut normala...insa,putine recunosc asta.Ideea este urmatoarea: este corpul tau, faci ce vrei cu el.

| want2bMajestic a răspuns:

Nu am cum sa vb din propria experienta... dar este un mod de a te autostimula...

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

@Nobody: Esti rautacios cu fata! Faptul ca este interesata de anumite aspecte care tin de sexualitatea ei, nu poate decat sa fie de apreciat. Nu cred ca daca se masturbeaza, va ramane nemaritata. laughing

| greg a răspuns:

E normala.

| Elena0210 a răspuns:

Eu una nu practic dar nu cred ca e ceva rau in asta!

| N538961518 a răspuns:

Da perfect normal.

| Amelia87 a răspuns:

Eu una nu practichee hee Dar nici nu am pareri nagative. Deci : la alegerea fiecaruia. happy

| p0wer a răspuns:

Mi se pare ceva normal

| VladM15 a răspuns:

Hhv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind sint atitia barbati rezistenti"ca mine"nu-i ceva normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normala si sanatoasa din punct de vedere al vietii sexuale, parerea mea. Iti descoperi zonele erogene si te cunosti "pe tine", ce iti place, ce nu ...asa ii poti comunica si partenerului, sau il poti ghida happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este foarte normala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normala iuliana.si adulterul e normal doar se bazeaza pe dragoste nu? si diferenta mare de varsta intre parteneri, cat te simti bine nu? tot ce e placut e normal fizic.psihic nu conteaza ca doar nu toti sunt psihologi nu-i asa? am observat un lucru pe TPU.la intrebari legate de vicii si altele care in mod sigur nu lear accepta in viata lor se premiaza raspunsul care corespunde dorintei, am spus dorintei celui ce intreaba nicidecum cel mai aproape de durul adevar.asta e ingaduinta de sine si de ceilalti si persistenta in greseala care pentru mine ar fi definitia prostiei.masturbarea la fete? e foarte normala. atat de normala ca nici nu trebuie sa te mai mariti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare? mai are chef sa faca sex cu barbatii, daca se obisnueste asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic rau in asta, parerea mea e ca face bine, pentru ca in anumit fel te descarci de toata energia negativa.simnte-te bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu m-am mansturbat de mai multe ori dar nu am siimtit nimic dar am degetele foarte lungibig grin credd ca e o pierdere de timp mansturbarea.Mai bine te freci ca prietenu sau ca unu' si nu te mai chinui u degeaba ca orik placarea nu e prea mare.

| XxAndreiMasterxX a răspuns:

Mori daca faci asa ceva iti curge sange cu tona din vagin si apoi mori ca iti ies toate vitaminele si mori faci inafrct si inima o vomiti pe gura si gata ai murit

| denyysa a răspuns:

Sincer? nu am practicat
daca e bine sau rau...asta nu stiu

| radub a răspuns:

O parere foarte buna! laughing