| SteauaROsie a întrebat:

Ce parere aveti despre?
o fata ii place de mine
la inceput cand am cunoscut o
a renuntzat la relatia pe care o avea cu un tip
pentru a fii cu mine(dar eu nu am vrut)
apoi
a mai incercat sa se combine cu un baiat
dar nu a mers
am vorbit cu ea,
si mi a zis pe fata
ca nu a putut sa se combine cu baiatul ala
pentru ca tine la mine,
in sfarsit...
m am combinat cu ea(chiar daca nu ma merita)
am incercat sa o fac sa inteleaga
ca era mai bine pentru ea
daca continua prima relatie.
dar nu m a inteles.
e cam dusa cu pluta(vorba vine)
de 7 luni a incearcat sa ma convinga sa ma combin cu ea(a reusit )
pe ea a cam luat o valul.
imi daa telefoane si mesaje nonstop.
faza care m a uimit cel mai tarelaughing
e:
m a sunat
si mi a dedicat niste melodii(cica sunt petru mine)
melodii de dragoste.
gen:imi plac ochii tai, nu pot renuntza la tine, esti viata mea, nu pot traii fara tine.
chestia asta m a lasat cu gura cascatalaughing
mi a facut si niste cadouri(sa zicem asa)

m am certat cu ea pana acum de vreo 5 ori
4x-eu eram de vina, cautam motive.
si ne mai certat odata pe greseala ei.
atunci eram asa de furios.

i am zis pe fata:

nu ma mai cauta, nu ma cunosti, nu vreau sa te vad.

ea a inceput sa planga

norocul ei e :
mi a gasit punctul slab.
eu cand vad o fata ca plange
mi se rupe inima.

oricat de furios eram atunci am cautat o cale sa o fac sa se linisteasca
(cand am vazut o asa de distrusa, de vorbele mele, mi s a facut mila)

doar eu stiu motivul pentru care ne am certat asa de rau.

si acum imi pare rau ca nu i am dat papucii.
a incercat sa caute o cale,
de a ne impaca, si a cam reusit.

cand iesim prin oras, ne plimbam.

o vad asa de fericita langa mine.

motivul pentru care m am combinat este:

nu a aveam prietena,
imi pierdusem increderea in mine,
simteam ca nu are rost sa traiesc.

de cand m am combinat cu ea.
parca ma simt mai altfel.
mai plin de energie
sunt cu moralul100%
incredere in mine (full)
orice ar fi, tzin fruntea sus.

parca as vrea sa i multumesc pentru asta.

m a adus cu picioarele pe pamant.

totusi, as vrea sa renuntz la ea(dupa revelion)

oare o sa i frang inima?

ce parere aveti despre ea?
comportamentul ei fata de mine?

Răspuns Câştigător
| christina_7091 a răspuns:

Pai. din cate spui tu, se pare ca ţine la tine. Este decizia ta daca sa mai fii sau nu cu ea, dar parerea mea este ca ar trebui sa o faci sa inteleaga anumite lucruri. Ar trebui sa ii spui ca nu o meriti, ca o vei face sa sufere prin comportamentul tau, si nu vrei... ma rog.chestii din astea (chiar daca nu este asa)

Parerea meawinking. Acum, tu faci cum crezi ca este binewinking

Orice decizie pe care o vei lua va fi buna, deoarece este opinia ta, si nu trebuie sa te lasi influentat de nimeni.

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De ce
scrii atât
de răscrcănat?
Nu ai putea
te rog să
scrii mai concis ca
să pot şi eu
urmări textul fără
să fac febră musculară
la deget tot dând în
jos de rotiţa de la mouse?
În altă ordine de idei, vă cam meritaţi unul pe altul. De ce? Pentru că niciunul dintre voi nu ştiţi ce vreţi. Eu n-aş fi primit-o din prima. Adică cum, îl laşi pe ăla pentru mine, apoi încerci să te combini cu altul şi vii tot la mine? Eu m-aş fi pus direct în situaţia celor doi răniţi de ea şi nici într-un caz nu m-aş fi băgat.
Femeile nu ştiu ce vor dar nici tu nu prea ştii!

| Inoue a răspuns:

Fata asta e cam ciudata... zău asa. Dar fiecare are propriul lui caracter.Desigur că ii vei frange inima dacă ii dai papucii după revelion. După revelion! Nu ar fi trebuit sa te combini cu ea de la bun inceput! O vedeai ca plange si ai fi plecat in 2, 4 secunde.Erai constiient ca vei ajunge in situatia asta? Esti intr-o situatie gen,, Intre ciocan si Nicovală,,. Ia-ti inima in dinti si spune-i ce crezi. Vorbeste cu ea peslau.NU o mai lua cu ocolisuri! Asa nu ajungi nicaieri.Ba chiar iti inrautatesti situatia. Vorbeste cu ea!

| MsdfdsSeArde a răspuns:

Fratioare esti un fraier... daca renunti la ea deci pe langa faptul ca s-a indragostit de tine si ti'a facut cel mai mare cadou ( ti'a ridicat moralul) tu vrei sa ii dai papucii (poti sa ma injuri cat vrei frate dar esti cel mai mare prost (scuze de expresie dar asa e) gandeste-te ca vrei una mai "buna" iar aia cand o sa-ti dea papucii ca arata bine si crede ca vrea pe cineva mai bun o sa incepi sa te gandesti la fosta(adica asta de acum) sau, te desparti si nu mai gasesti o oportunitate, in schimb ea se indragosteste de altcineva... iar tu cand o sa o vrei inapoi nu o sa te mai vrea ea

Iar daca chiar vrei sa renunti la ea fara pic de mila simplu "zii ca vrei sa te desparti de ea si cu asta basta si sa'si caute pe altcineva" dar in loc (in caz ca nu ai avut primul sarut sau nu ai facut dragoste" de ce sa nu le experimentezi cu ea ) adica ce draq arata ca curu are raie de nu vrei si fii cu ea

A... si in caz ca te gandesti sa imi raspunzi cu injuraturi ma rog eu nu o sa ma supar sa imi spui si cati ani ai ok?winking

Frate sfatul meu e sa nu renunuti la ea...cum ai zis "e prea buna pentru tine". >>>Succes

| Kate_5052 a răspuns:

Pai eu zic ca amandoi ati reusit sa va schimbati in momentul cand v-ati combinat. Deci intr-un fel a fost benefica relatia pentru voi intr-un fel.si din cate am inteles daca nu iti place de comportamentul ei pe care l-a avut inainte sau pe care il mai are inca si nu poti accepta asta atunci ar trebui sa incerci sa renunti la ea...si dupa vezi daca ii simti lipsa in vreun fel sau nu. si daca o sa-i frangi inima o sa-ti dai seama intr-un tarziu. poate ca intr-un fel doar te santajeaza, adica si atunci cand ai vrut sa o parasesti a inceput sa planga poate pentru ca stia ca asa nu o sa o parasesti.cam asta e parerea meabig grin