| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Ce parere aveti despre prietenia cu beneficii intre doua persoane care s-au despartit, dupa ce au avut o relatie lunga si s-au iubit mult? ...credeti ca exista sansa ca asa sa se mai impace?

Răspuns Câştigător
| Miley a răspuns:

Eu mereu am crezut in asta si a mers de vreo 4 ori dar depinde care este motivul despartiri... daca a fost unul in care l-ai inselat sau mai stiu eu cum isi imagineaza el sau ea ar fi mai bine sa nu reincerci daca i-a fost greu sa te ierte fiindca exista posibilitatea sa nu te fi iertat si sa vrea doar sa se razbune...PSS:nu te sacrifica pentru ceva chiar daca tu crezi ca merita poate sa fie doar o iluzie mult noroc

2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Mie mi se pare o idee destul de noua, distractiva si interesanta.
Atata timp cat sentimentele lor s-au dus, dar se poate chiar daca ei au inca sentimente.
intre cei doi e doar atractie si placere fizica.
sansa de impacare? nu!

| Felys a răspuns:

Ceva odata rupt nu mai poate revenii la normal, nu ai face decat sa te injosesti sa incerci acea prietenie cu beneficii, cred ca e mai bine sa renunti si sa iti continui viata fara respectivul/respectiva, nu isi mai are rostul sa incerci sa reinvii iubirea care presupun ca s-a frant brusc dintr-o dezamagire, vei avea ochi scosi candva