| Miihaa a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile cu beneficii? Cred ca stiti la ce ma refer.
Ati avut asemeneea relatii?

9 răspunsuri:
| 666_7474 a răspuns:

Da. De obicei nu merg. Is 2 categorii:
a) ambii parteneri sunt single si sunt asa un fel de relatii bazata doar pe sex;
b) unul sau ambii au relatii dar se mai distreaza uneori.
In cazul a) e ok, dar riscati sa va atasati unul de altul si situatia se complica. Nu va iesi niciodata o relatie buna care sa fii inceput asa.
In b), partenerii ceilalti inselati or sa fie victime (ceea ce nu e prea ok) si nu merita sa iscati asemenea scandaluri.

Vezi tu in care situatie te afli si analizeaz-o. happy

| neutrino a răspuns:

Orice relatie are un scop, iar atingerea scopului deja este un beneficiu: deci nu exista relatie fara beneficiu sau fara intentie de beneficiu!

| SkyPilot a răspuns:

Da, pentru 1-2 ani. Trebuie avut grija ca amandoi sa isi reaminteasca in mod constant in ce fel de relatie sunt, altfel unul poate sa sufere iar celuilalt nu ii va fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti indiscreta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ce parere aveti despre relatiile cu beneficii?" sunt pentru prosti care se mint singuri ca e vorba doar despre sex dar mereu se intampla ca unu din cei 2 prosti sa se indragosteasca de celalat si uite asa se duce pe val "relatia "

| shainitainii a răspuns:

Daca esti single si n-ai chef de o relatie serioasa, merge una cu beneficii. big grin

| Bogdan6969 a răspuns:

Am avut si atata timp cat este ok pentru amandoi nu vad care este problema. Nu va fi de durata asta e clar.

| HiTman08 a răspuns:

Nu... dar mi-as dori

| designerindustrial a răspuns:

Depinde cat de placute erau beneficiile