| Reek54 a întrebat:

Ce parere aveti de minoritarii care vor sa devina majoritari in tara asta?(cred ca stiti la cine ma refer).

17 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sper ca măcar aşa să se echilibreze balanţa comercială prin mărirea exportului...

| Reek54 explică (pentru Arthur):

Nu iti inteleg raspunsul, exportam romii?

| Arthur a răspuns (pentru Reek54):

Se exportă singuri. A fost o glumă.

| Reek54 explică (pentru Arthur):

Acum ti-am inteles gluma, da...se poate spune si asa.

| Arthur a răspuns (pentru Reek54):

Ok, în scriptele oficiale i-am putea trece la sticle. De rom.

| thealchemist a răspuns:

Nu stiu la cine te referi si nici nu ma intereseaza, pentru tine asta-i important acum? uniunea europeana e pe moarte, euro pe cale de disparitie si pe tine te doare cine-i majoritar?

| Reek54 explică (pentru thealchemist):

Acum, am spus mai clar despre cine este vorba.
Si poate acum, nu o sa ti se mai para asa de neimportant subiectul.

| unknownn a răspuns:

La partidul Romania mare te referi? Da, am o parere foarte bunahappy

| neutrino a răspuns:

E normal ca visul oricarui minoritar este sa devina majoritar!

Răspuns utilizator avertizat
| millyca a răspuns:

Se integreaza greu si trebuie neaparat ajutati. Iar cel mai bun ajutor ar fi sa suporte consecintele mizeriei pe care o fac fiind izolati de restul. Pe mult prea multi dintre ei ii caracterizeaza la momentul asta lipsa de orice fel de responsabilitate. Nu stiu daca in mod constient isi manifesta tendinta de a deveni majoritari. Problema cea mai grava la momentul asta mie mi se pare ca este (in)cultura lor ce devine dominanta si nu neaparat inmultirea statistica a persoanelor de etnie rroma.

| MeGustaXD a răspuns:

Eu cred că suntem cu toţii oameni şi ar trebui să fim uniţi, nu unii împotriva celorlalţi! Dar ca să răspund la întrebarea ta, mi se pare normal ca oamenii să lupte pentru drepturile lor.

| Reek54 explică (pentru MeGustaXD):

Sa fi unit cu o persoana care oricum ai incerca sa o inveti nu se poate, pentru ca are in sange : furtul, minciuna si inselatoria?

| MeGustaXD a răspuns (pentru Reek54):

Nici eu nu îi suport, crede-mă! Spre exemplu bunica mea trăieşte într-un sat în care cu anii,... romii s-au înmulţit considerabil, şi ea nu are curajul să adoarmă noaptea uneori din cauza lor, chiar daca poliţia mişună pe acolo. nu îmi place stilul lor de viaţa şi nu sunt de acord cu "politica" lor. Mă dezgustă firea lor! Problema este, ca m-am săturat de atâta rasism, din cauza celeilalte min, ungurii. Şi măcar pe TPU speram să fie pace.

| Reek54 explică (pentru MeGustaXD):

Nu am nici-o problema cu ungurii, pe "rromi" nu ii am la suflet.

| lucigabi a răspuns:

Sunt mai uniti decat noi si au sanse mari!