| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile "virtuale" (pe internet)?

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O pierdere de timp, o distractie de moment

| Liviu a răspuns:

Am avut acum vreo 4 ani una...am stat aproape 1 an cu ea, show la web, web sex si toate prostiile astea.
Ce pot spune material de l*b* adica... nah, nimic nu era ok ce ne lega era doar firu de netlaughing
Sansele ca sa va intalniti sunt sub 10% laughing

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Nu se pot numi "relatii".

| neutrino a răspuns:

Numai o persoana disperata poate crede ca o astfel de relatie poate avea un viitor.

| Dariusuu a răspuns:

Exista iubire prin cablu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca eu, l-am cunoscut pe actualul meu iubit pe messenger, din gresala.Am avut parte de clipe de neuitat impreuna si am rezistat sutelor de km care ne desparteau. Pana la urma, am facut tot ce am putut, iar acum ne despart doar 24 de km laughing
Consider ca, daca exista iubire si incredere, poti infiripa ceva foarte frumos.Depinde doar de parteneri.
Pana la urma, acea distanta nu va exista mereu intre voi, daca vreti o relatie serioasa, stabila.

O seara placuta!

| Sorynn17 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai sunteți împreună?

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,relatiile virtuale nici macar nu pot fi numite relatii.In primul rand, fiindca niciodata nu poti avea incredere intr-o persoana pe care nu o cunosti.Sa ai o relatie cu cineva inseamna mult mai mult decat a vorbi cu acea persoana.Si asa cum ti s-a mai spus,cand vrei sa o pupi,ii dai emoticoane?big grin. Oricum, de cele mai multe ori, multe persoane se cunosc pe retelele de socializare si ajung sa se cunoasca, devin iubiti, sot\sotie etc.Pa-pa!

| Rooobi a răspuns:

Realtiile "virtuale" nu prea exista... relatiie inseamna sa mergi pe undeva cu o persoana sa o pupui... cum faci asta pe net prin emoticoanelaughing)

| Crucia a răspuns:

Sincer. app. că este o joacă de copii, pentru. că până la urmă nu ştii ce face acea persoană în real. Ea te poate minţi cu uşurinţă. Şi tu să-l / să îl/ o crezi.
Dar poate fii şi un lucru bun. Cunoscându-ţi perechea, poate vă veţi vedea într-o zii.

| SchizofrenicPsihedelic a răspuns:

Exista asa ceva? Nu fac parte din generatia ''Mess,, si ''Facebook,,.Am lucruri mai importante de facut decat sa stau pe retele de socializare si sa combin pitipoance.''Relatiile Virtuale,, in conceptia mea sunt o joaca de copii.Toata viata am vrut sa obtin tot ce ii mai bun si sa profit la maxim de ocaziile pe care le am, asa ca am iesit in fata, nu stau ascuns in spatele unui monitor, nu ma multumesc cu resturi vreau intregul. Daca mi se suge p.a pentru un ''Happy Meal,,, as intra si eu in lumea virtuala.

| GL88 a răspuns:

Daca nu cunosti persoana respectiva in fata atunci da poti avea numa de suferit din cauza asta.Iti poate da poza cu nu stiu ce fata zicand ca e ea si tu poate de fapt vorbsti cu o baab de 80 de ani.
Dar daca totusi ai vazut persoana respectiva in realitate atunci da totul e ok spre exemplu fratele meu a avut o relatie pe mess timp de 3 ani si-au terminat scoala amandoi s-au mutat impreuna si acum asteapta un copil.
Deci nu toate sunt la fel depinde si de PERSOANE

| iubiris a răspuns:

Eu asa mam cunoscut cu iubitul meu si acum suntem de aproape 2 ani impreuna deci eu cred in asta iti urez tot ce este mai bun si mai frumos

| poesia a răspuns (pentru iubiris):

Si eu l-am cunoscut pe iubitul meu pe internet, dar asta nu se numeste relatie virtualahappy