| fgdzsffdfzgvfz a întrebat:

Ce parere aveti despre un baiat pe care iubita lui il bate frecvent? Sau ce ati face daca partenera voastra ar consuma alcool si v-ar bate degeaba când veniti de la servici?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As incerca sa discut cu ea cu frumosul.

| Ara997 a răspuns:

E buna de. schimbat.

| Aslam a răspuns:

Este foarte bine. big grin In lumea asta exista o multime de barbati care-si bat femeile, in stare de ebrietate. Ce este gresit daca si o femeie bate un barbat? Este egalitate intre sexe, cum si femeile sufera, sa mai sufere si acei barbati. happy Ce as face eu? As gandii ca orice om rational.
Daca as stii ca "iubita" mea consuma alcool, as ajuta-o sa se lase, daca nu doreste, ma despart de ea. Violenta nu aduce nimic bun.
Asta-i parerea si gandirea mea.
Pa, pa.

| Aurora99 a răspuns:

*serviciu

| pufipo a răspuns:

Dacă aş fi băiat: aş încerca să port un dialog cu ea când este trează şi dacă nu ajung la un consens, să îi dau un ultimatum (ca să se potolească să îşi revină la normal), dacă nu indiferent de iubire, eu m-aş despărţi de ea. Acum vezi tu, mai sunt şi motivele, cât bea, de ce bea, ce o nelinişteşte, de ce "mă"/te bate, etc.
Şi revenind la mine (ca fată) eu nu aş accepta asta, indiferent de motivul invocat de el şi m-aş despărţi (chiar dacă aş suferi ca un căţel ud în ploaie - mai bine un căţel ud în ploaie, decât un căţel abuzat de violenţă şi cine ştie poate mai rău)

| escovici a răspuns (pentru pufipo):

Nu prea ai ce discuta cu un asemenea om.

| pufipo a răspuns (pentru escovici):

Crede-mă că îmi e greu să cred că, el vine de la muncă şi prietena îl abuzează

| Vasile_Petrut_Catalin_1996 a răspuns:

E prea idiot sa se lase bătut de o femeie e lămâie ce sa mai zis ii da o bucata și o arestează ce naiba a ajuns femeia sa bata bărbatul pff rău sper ca te-am ajutat

Funda?