| B3R34DY a întrebat:

Ce prezervativ recomandati pentru un penis cu circumferinta de 11.5mm? Mi-e teama sa nu iau un prezervativ prea stramt sau prea larg! Va rog, astept raspunsuri serioase! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumperi masura 47 si 49mm si le incerci acasa.
Prezervativul trebuie sa intre foarte greu pe penisul erect, si sa stea foarte-foarte strans pe penis, precum pielita de la salam, pe salam, fiindca aceea este masura lui buna.
Daca prezervativul este larg atunci este RAU, fiindca se va rasuci pe penis in timpul sexului, se va intind ela maxim si va pocni.
Deci, cumpara prezervative stramte pentru cuc, nu largi!

| Natalie4u a răspuns:

În general, măsurarea circumferinței penisului este cea mai importantă pentru a alege dimensiunea corectă a prezervativului. Pentru circumferința de 11, 5 mm, veți avea nevoie de un prezervativ mai mic decât cele standard. Există prezervative mai mici decât cele obișnuite, cum ar fi cele de tipul "snugger fit" (pentru o potrivire mai strânsă) sau cele de tipul "smaller fit" (pentru o circumferință mai mică).

Este important să alegeți un prezervativ care se potrivește perfect, pentru a evita alunecarea sau ruperea acestuia în timpul utilizării. De asemenea, este important să verificați data de expirare a prezervativului și să urmați instrucțiunile producătorului cu privire la utilizare și depozitare.

Pentru a fi sigur că ați ales dimensiunea corectă, vă recomand să încercați mai multe mărimi diferite până când găsiți cea care se potrivește cel mai bine. Multe companii de prezervative oferă mostre gratuite, astfel încât să puteți încerca mai multe dimensiuni înainte de a face o achiziție.

| andreivr123 a răspuns:

Salut, nu sunt expert sau asa mai departe dar iti zic sincer din experienta mea, am folosit multe 90% sunt toate la fel, nu iti fie rusine cumpara un pachet sau mai multe si probeaza, asa vei si invata sa il pui si te va feri de momente neplacute in care stai si te chinui sa il pui cand vrei sa incepi un act sexual, nu iti fie rusine oameni de la farmacie sau magazine sunt obisnuiti cu oameni care cumpara prezervative gandeste-te ca sunt 20 de oameni pe zi care cumpara si nu ii intereseaza sau sa te judege vanzatorul dc iti cumperi tu etc. Bafta