| Decembrie a întrebat:

Ce prezervative Durex imi recomandati pentru prima experienta sexuala?

PS : Amandoi suntem virgini.

Sa folosim lubrifiant? Daca da, de ce?

11 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Incearca Extra Safe, e putin mai gros daca vrei sa fii absolut singur.
Habar n-am, lubrifiantul e optional. Iti ofera mai mula placere, rasfat. Gasesti pe piata o gama foarte diversificata, adaptata tuturor nevoilor tale.

| madyddd a răspuns (pentru madyddd):

Absolut sigur*

| RAY a răspuns:

Daca o faci dupa ciclu ei o poti face si fara protectie doar nu la mijlocul ciclului nu, acuma nu din prima ramane gravida pentru tine ca baiat e bine sa simti vaginul la propiu e mai bine, ea poate lua pastile sunt atatea

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu, nu o poti face dupa ciclul eistraight face poate nu are ciclul regulat. Pastile? Nu va jucati cu astea! Pastilele alea iti deregleaza tot organismul ca sa nu ramai insarcinata, de te pot distruge toata viata daca le iei asa...in caz sa nu fiu. Protejati va! Ca nu moare nimeni! Si exista placerea si cu prezervativ!

| Oana92 a răspuns:

Extra safe sau Performa. DA, folositi lubrifiant (Clasic-cel albastru, tot de la Durex) pentru ca va fi mai ok pentru ea. Din cauza durerii si a emotiilor e posibil sa fie ''uscata'' si atunci o sa fie neplacuta penetrarea. Distractie placutawinking

P.S. Nu va asteptati de la inceput sa aveti super partide de sex si super orgasme. Astea vin dupa ce acumulati experienta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durex, da! Este bun, daca l folosesti corect! Eu am avut ghinionul sa se si rupa unul, dar norocul ca a ejaculat afara, apoi s a spart. Nu conteaza tipul prezervativul cand e prima oara...prezervativ sa fie. Si e ok si lubrifiant, dar sa nu fie pe baza de ulei pentru ca il subtiaza. Nu o sa fie marea durere de nu o sa puteti rezista. O sa fie totul ok. E bine si daca ea va sta deasupra, ca atunci cand o doare, stie cand sa nu se mai apese. Bafta!happy

| NameHarris a răspuns:

Pai daca esti sigur pe tine ca nu lasi in ea mai bine fara prejervativ ai alta sezatiewinking Eu nu folosesct delocwinking

| BlitzLikeXd a răspuns:

Iubifrantul e bun pentru protejat pentru amandoi in caz de contact sexual si prezervativele durex sunt bune la protejat parteneri

| MymyMihaela a răspuns:

Uite, ma1 Folosesc prezervativ, nu ca altii de si-au lasat partenerele gravide!

| HeadShoot32 a răspuns:

Nu ma pricep in produsele astea, prezervativ sa folosesti sigur, durex, am auzit ca asta e mai bun, si lubrifiant folosesti doar daca vrei sa "alunece treaba". Sau daca nu, o faci natural, cu ajutorul salivei. Asa ca faci cum vrei si distractie placuta smug

| geor9e a răspuns:

Cam greu cu prezervativ prima oara si tu si ea virgini. ia un lubrifiant neaparat happy