| JustMeCata a întrebat:

Ce rost are sa iubesti o persoana dacă ea nu te iubește? crying Eu stau sunt trist si ma gandesc la ea dar ea pate rade si ii este bine si oare s-a gandit vreo data la mine... crying

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Revinoooo-ti.
Daca ai intrat intr-o situatie fara iesire,ti-o faci.
Degeaba te gandesti tu la ea,si stai zile intregi cu capul in perna, pentru ca nu o aduci asa langa tine, nu te ajuta cu nimic.La ce iti place sa te chinuiesti cu gandurile daca se gadeste la tine,daca rade,daca nu stiu ce mai face? nu vezi ca iti fac rau? fata nu te iubeste.bun, nu te iubeste ea, dar nu se termina lumea la ea.Si nici macar nu cred ca ti-e foarte apropiata ca sa te inteebi asta

Iti vine in minte, tragi aer in piept, oftezi si mergi mai departe.Ai certitudinea ca nu simte nimic,aranjeaza-ti ideile si fa ceva bun din ele,mai realist putin, asa incat sa depaseasca scenariile de telenovela, cum ca nu ma iubeste dar o sa ma iubeasca mai tarziu.basme,dragostea nu mai vine in timp

| AliceHappyGirl a răspuns:

Si daca tu crezi ca rade, ii este bine de ce mai suferi? Crezi ca merita? Crezi ca merita sa iti indrepti atentia catre o persoana careia nu ii pasa de tine cand in jurul tau sunt atat de multe fete frumoase, singure, dornice de cineva care sa le iubeasca? Imi dau seama ca esti un tip cum rar se mai gaseste in ziua de astazi. Cred ca orice fata ar fi norocoasa sa fie iubita de tine. Doar ca unele stiu sa aprecieze, altele nu.
Hai, zabeste! Uita de ea! Fa ceea ce iti place! Deschide bine ochii si observa-le pe celelalte din jurul tau; priveste-le cum nu le-ai mai privit pana acum. Nu-i asa ca ti se par mult mai dragute, mai speciale? Cu siguranta in curand o sa fi cu o alta fata care va stii sa te aprecieze, sa aprecieze iubirea ta si, bineinteles, care iti va darui iubire!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Daca te iubeste sigur ca se va gandi la tine!

| YouAreMyObsession a răspuns:

Poi ai drepthappy Nu are nici un rost