| DianaPopa15 a întrebat:

Ce sa fac daca încă nu ai uitat de prima iubire și încă îl iubesc?

Bună tuturor as vrea sa va spun pe scurt povestea mea..acum 4 ani l-am cunoscut pe primul meu prieten cu care am avut o relație ciudata sa zic asa la început el ma plăcea eu nu apoi am iesit într-un timp și ne'am apropiat când sa începem ceva serios eu aveam acte sa plec în Spania prin facultate iar el în Portugalia. am.plecat fiecare in treaba lui nu ne'am vazut un an apoi m-a cautat dar nu era decis sa fim impreuna ci mai mult sex intre timp își găsise pe cineva în Portugalia. tipa era de fapt din Budapesta în momentul în care sa desparit de ea a venit iar la mine sa ne împăcăm eu am cedat atunci și am făcut dragoste cu el pentru prima data..stiu ca am făcut o greseala dar asa simteam ca eram pregatita să-mi încep viata sexuala aveam 23 de ani...intre timp el sa impacat cu ea dar aveau o relatie la distanta iar eu n-am stiutdupă aceea mi-a fost ft greu sa renunț la el chiar dacă știam ca nu e bine ceea ce fac.si am început sa tin la el ..nu am.intervenit în relația lor și nu-mi doream sa fiu folosita doar pentru sex. dupa vreun am jumate în care au avut o relație la distanta s-a mutat la ea în Budapesta de atunci n-am vorbit o perioada și apoi mi-a scris ca ii este dor de mine și ca sunt o persoana importanta în viata lui și asa voi rămâne si ca nu ar fi plecat de langa mine neam supus tot ce simteam.dar eu nu mai pot știu ca orice as face intre noi totul s-a terminat și trebuie să-l uit dar el nu ma lasa știu ca am fost proasta ca am acceptat sa fiu a 2 a persoana și ma intriga faptul ca am iesit cu multi băieți toți prietenii lui ma plac dar eu încă țin la el și poarte ca voi ține mereu știind ca a fost primul meu.o părere sau un sfat va rog sad

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da chestia asta se intampla frecvent.Si eu am avut un iubit de care m-am despartit si adevarul este ca eram indragostita de el pana peste urechi dar nu era bine sa fiu cu el din N motive dar tot asa cum spui nu ma lasa in pace chiar daca el isi facea alte iubite si bla bla.Si eu ma uitam la respectivele sa vad ce au in plus sau minus si doar imi faceam rau, sfatul meu este sa iti gasesti pe altcineva cu care sa incepi o relatie treptat, sa ii destainui ce a fost si sa te inteleaga.Cui pe cui se scoate in situatia asta

| sofisis a răspuns:

Intrerupe-i orice cale de acces la tine. E cel mai bine asa happy

| PersonajFictiv a răspuns:

Ma duc sa vomit.

| DianaPopa15 explică:

Plus ca tot timpul ma compara cu ea ca eu sunt mai frumoasa mai buna din nu știu ce puncte de vedere iar eu nu mai suport asta...