| DianaPopa15 a întrebat:

Cum să-l uit dacă are pe altcineva?

Știu ca e o întrebare stupida pentru ca nu exista o formula sa l uit pur și simplu am întâlnit un băiat acum 4 ani cu care la început am fost buni prieteni al cochetat o perioada împreună dar amândoi aveam alte planuri atunci eu a. Plecat în Spania cu facultatea el în Portugalia ne am întâlnit după un an și am încercat sa avem din nou o relație el a fost primul pentru mine dar intre timp și a făcut o prietena la budapesta și aveau o relație la distanta ..mereu ma cauta dar am încetat sa fiu amanta lui cum ar veni deoarece vroia sa o însele cu mine ..au trecut aproape 2 ani de atunci și el s-a mutat la ea dar continua sa îmi scrie ca eu am fost in persoana speciala în viata lui și alte vrajeli iar toți prietenii lui mai plăcut ..intre timp am iesit cu multi băieți dar nu am avut relații serioase majoritatea și au dorit doar sex și atat ..stiu ca trebuie să-l uit pe el ca e cu ea dar mie din ce în ce mai greu de fiecare data când am o dezamăgire cu un alt băiat ma gândesc la el chiar mi as dori sa am o relație serioasa și sa cunosc pe cineva sa uit de trecut am 24 de ani.un sfat va rog mulțumesc!

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Oh haideeeeee! Pe cine pacalim aici? Tu mirosi usor a disperare, iar el chiar isi dorea pe cineva la care sa tina, probabil e fraier. Sa fim seriosi, il vei lasa si pe "acel" baiat care iti va oferi totul pe tava, daca va aparea altul mai "interesant". Realitatea sucks. Insa uite, sa stii ca. cu cat ai multe relatii esuate, cu atat vei incepe sa te desconsideri mai mult si sa faci mai multe concesii, si vei ajunge la un punct in care, vei fi atat de jos incat vei crede ca urmatoarea persoana care iti va da atentie, va fi sufletul tau pereche. Cam asta e definitia dragostei supreme. Te vei revolta si ma vei critica probabil, insa vei realiza peste ani ca nu pe acest baiat il doresti cu adevarat, ci doar cauti acceptare.

| petitconseil a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa stai singura-singurica vreo cateva luni bune, ca sa ai timp sa te gandesti ce vrei cu adevarat.Pentru ca din ce ai spus tu aici, nici tu nu stii ce iti doresti, si te pierzi in valurile vietii...