| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca m-am indragostit de un baiat nepotrivit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa incerci sa il uiti.E tot ce poti face.
Incearca sa nu te mai gandesti la el,chiar daca e foarte greu. Ocupa-ti timpul facand ceea ce iti place mai mult,rasfata-te, ai grija de tine si treptat, il vei uita.
La un moment dat vei intalni un baiat potrivit pentru tine, care te va ajuta sa-l uiti complet!

Multa rabdare, vointa si vei reusi!

| SuRpRiZzA a răspuns (pentru anonim_4396):

,,Sa incerci sa il uiti", parca e asa de usor.

| anonim_4396 explică (pentru SuRpRiZzA):

E,dacă îţi propui să faci asta.Depinde de tine cum va fi, uşor sau greu! Dacă vei continua să-ţi plângi de milă şi să te gândeşti într-una la el, făcându-ţi iluzii, vei continua să-l iubeşti, să suferi.

Dacă vei spune ''stop'' şi refuzi să faci ce am spus mai sus, lucrurile se vor schimba în bine!

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MrSpooky a răspuns:

Te desparti de el?:S

| RAY a răspuns:

Aia nu-i dragoste si placere, il vei uita cu timpul

| h3r a răspuns:

Te îndepărtezi de el.

| Dariusuu a răspuns:

Îl uiţi şi gata.

Mai sunt băieţi draga mea.

| drogh a răspuns:

Te indepartezi cat mai repede de el si incerci sa-l uiti chiar daca este imposibil. Sterge tot ce ai in legatura cu el pentru a nu-ti mai reaminti si fa alte lucruri mai interesante ca sa devii distrasa.

| FoundYouLover a răspuns:

Eu zic ca trebuie in primul rand sa-ti doresti sa-l uiti si sa rupi orice legatura cu el si sa stergi orice poza cu el sau conversatie cu el, daca vorbiti pe messenger, facebook, etc. si sa-ti dai intalniri cu ati baieti, cat mai multe. Chiar si daca tot iti amintesti de el si plangi dupa doua trei intalniri, continua. Eu asa am facut si asa l-am cunoscut pe prietenul meu actual.

| suntZeu a răspuns:

Nu iti pierde gandurile cu el, si incearca sa nu te mai gandesti la baieti o perioada pentru ca gandindute la baieti iti vei reaminti de el