| b3b3l00sha a întrebat:

Ce sa fac sa nu ne mai certam mereu? el e fosrte gelos si pune tot la suflet...eu nu ii dau motive de gelozie dar tat se iveste ceva si ne certam, uneori ne certam din chiesti marunte, fara importanta si nu mai vreau...as dori si eu niste sfaturi ca sa nu mai fie asa relatia noastra.mersi

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Toate cuplurile au probleme, dar asta nu inseamna ca e ceva gresit! E normal sa existe si certuri dar sa nu persiste pe aceleasi de fiecare data!

| Dominicc a răspuns:

Hmm... si eu vorbesc cu o fata de vreo 9 luni... La inceput totu a fost ok frumos apoi de vreo 4-5 luni din ce in ce mai rau.

acum ne certam ff des pe fiecare zi si uneori sau chiar mereu din nimicuri si fara rost. Dar imi dau seama tarziu.

ce legatura are cu tine asta?

Eu sunt baiatul. Deci si eu sunt exact ca prietenul tau, sunt prea posesiv in ultimul timp, prea gelos imi fac nervi aiurea si se iveste cearta apoi suferinta nu dorrm nopti intregi cand suntem certati.
si nu imi da motive de gelozie exact ca tine

Deci! e cam asa
am mai citit cate ceva(chiar daca pare absurd) pentru ca devenisem prea gelos si ma enervam repede(inca nu m-am vindecat, de asta nu are cum sa scape pr tau, sau eu) dar am mai citit dup cum spuneam si am citit despre relattii, despre comportament despre cum sa mearga o relatie bine

asta pe net am citit.

cred ca am citit pana acum 3000 de pagini (pdf)
si am ajuns la concluzia ca cu cearta pot pierde ce am mai drag langa mine.
NE iubim enorm cred ca si voi

ea zice ca nu mai suporta sa ne atacam unu pe altu aiurea
asa e, e banal.
baietii ar trebui sa fie maturi la 17-18 ani cat am eu.

ehh m-am cam prostit si eu.

si zic mereu ca nu mai fac si uneori fac fara sa vreau

DAR! am cam pus picioru in prag si am zis "GATA... CE FAC? MA POT MATURIZA SI EU " SI Incetu cu incetu sper sa reusesc sa nu ne mai certam.

prietenul tau e exact ca mine.

incearca sa nu ii vorbesti rastit, sa il ameninti, sau sa ii spui lucruri care l'ar enerva, cu toate ca "noi" ne enervam si fara sa ne zici ceva.
lasa'l un timp,
sau stii ce? cere; i o pauza.
spune-i ca pauza asta il va schimba si va deveni mai intelegator, mai bun daca te iubeste
spune-i ca vrei o pauza pana simti u ca s schimbat.
dai vre; o 3 zile.
nu; l cauta/
daca da mesaje ignora-l.
ne mai auzim la un msj apoi.
spor

| multimoak a răspuns:

Te-as sfatui sa-l lasi! Nu se va schimba nici daca te arunci de la balcon, crede-ma... Sau visezi la o viata in scandal? thinking
Nu-l mai lasa sa=ti faca scandal din nimc... Daca vezi ca incearca ii arati drumul spre usa si-l anunti ca-l vei astepta cand ii trece!

| ary a răspuns:

Pur si simplu nu va potriviti.

| doctoru_5476 a răspuns:

Nu va potriviti si gata, o viata cu stres nu merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i sa ...nu mai fie asa gelos asa sunt si eu dar timpul le rezolva pe toate. am vazut ca nu e bine sa pun pe suflet orice banalitate si am intelesc acum suntem un cumplu foarte fericit:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu sunt in aceeasi situatie ca tine
dupa parerea mea zi ca el si fa ca tine asa e cel mai bine:*