| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Ce sa inteleg daca, atunci cand imi intreb prietenul daca tine la mine, el imi spune " Nu-mi place sa spun ceea ce simt pentru cineva"? Daca il intreb daca vrea sa mai continuam relatia spune ca atata timp cat vreau eu da, dar daca nu vreau sa-i spun. Daca eu nu-l caut nu da niciun semn de viata(pe motiv ca n-are credit, dar mi se pare imposibil sa nu gaseasca sa dea si el un sms de la un amic), daca vreau sa-l sun imi respinge ca cica are telefonul stricat si nu ma aude(dar cand ii zic sa-si ia alt telefon zice ca n-are de unde). Momentan e plecat la Bucuresti si mi-a spus ca vine acasa abia la Craciun(ceea ce mi se apare extrem de aiurea ca nu poate veni sa ma vada macar o data la doua saptamani). Si totusi vrea sa fie cu mine, mi-a zis ca nu cauta pe alta. Daca vine vorba de sex(eu sunt inca virgina) si ii spun sa mai astepte zice cum vrei tu.
Noi am mai fost impreuna in vara, dar ne-am despartit din cauza lui ca s-a dus la alta si eu m-am rugat de el apoi saptamani intregi sa ne impacam chiar daca a fost vina lui. Acum, cand renuntasem si-mi gasisem pe altcineva, a reaprut el in viata mea cu propunerea sa ne impacam. Eu am acceptat pentru ca am tinut enorm la el. Acum, cand am vazut cat e de schimbat, nu cred ca mai tin la el la fel ca inainte(probabil am prins putina ura pe el pentru cat am suferit) si totusi nu vreau sa ma despart de el doar pentru simplul fapt ca in sfarsit e cu mine.
Intrebarile acum sunt: Ce vrea el de la mine?(avand in vedere ca e asa indiferent cand vine vorba de sex in loc sa ma ameninte ca ma paraseste sau mai stiu eu ce) Tine in vreun fel la mine? Mai are rost sa-l mai astept pana la Craciun?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Nu toti oamenii sunt asa cum am vrea noi.Fiecare e ciudat in felul lui, el poate ca e genul mai greu de inteles, mai misterios.
Greseala ta e ca daca te-a inselat, s-a dus la alta, de ce l-ai mai cautat? Te-ai mai si rugat de el sa va impacati.Aici a vazut cat de slaba esti tu in fata lui.Ca tii prea mult la el. Poate nu vrea sa se implice calumea in relatia asta.Mai sunt si din-astia. Te tine mai la distanta, ca pur si simplu nu vrea sa se ataseze de tine. Poate nu e hotarat, nu stie sigur daca simte ceva pentru tine deocamdata, si vrea se convinga pe sine.
Poate ca esti doar o piesa cu care se joaca.Cu care vorbeste cand are chef, pe care o minte, si o insala. Dar sunt numai presupuneri. Ce te costa sa astepti pana la Craciun? O sa vina in Bucuresti si aveti sa vorbiti calumea.In timpul asta incearca si tu sa te distantiezi cat de cat.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| teroalex008 a răspuns:

NU. Daca te iubea nu rezista nici 10 ore fara tine happy, asa cred thinking

| Mihaela24 a răspuns:

Iti mai trebuie multe motive ca sa intelegi ca esti o "obisnuinta" pentru baiatul asta?
Daca te iubea cu adevarat, comportamentul lui arata altfel.

Zici ca nu te preseaza in legatura cu sexul. E normal, la 25 de ani nu sta dupa o pustoaica de 15 ani, are el alte aranjamente.
Si...pentru ce sa il mai astepti pana la Craciun? Din moment ce a plecat in alt oras, pentru un timp destul de lung, e clar ca omul asta(la 25 de ani) nu sta toata ziua in casa sa se gandeasca la tine.

Nu mi-o lua in nume de rau, dar e timpul sa cobori cu picioarele pe pamant. Vorba lui @nobodycares, esti o piesa pentru el, pe care o muta cand are chef.
Chiar nu merita ca la 15 ani sa suferi dupa unul care nu merita dragostea ta.

Gandeste-te bine si ia o decizie in favoarea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul tau inseamna ca te respecta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti o proasta fa

| mmimii a răspuns:

Este foarte ciudata relatia ta! Eu cred ca nu merita! Lasa-l pana o sa se maturizeze si el dar si tu!