| Lauraaxx a întrebat:

Ce subiecte sa vorbesc cu un baiat fata in fata? multumesc.

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Urmareste-l putin si vezi ce ii place. Un exemplu: tu fumezi, el fumeaza. Intreaba-l ce fel de tigari prefera, cand s-a apucat de fumat, daca a incercat vreodata sa se lase de tigari, daca l-au prins vreodata ai lui fumand si ce i-au facut, iar la final intreaba-l daca ar vrea sa iasa cu tine in oras, intr-un club/pub sa fumati ceva in timp ce m-ai schimbati impresii si alte chestii happy Sunt sigur ca nu ar refuza.
Afla mai intai ceva ce il pasioneaza, dar sa iti placa si tie, deoarece va fi greu sa minti cu asa ceva mult timp.
Dupa intreaba-l de mancare.si mergeti sa papati ceva. Tocmai ti-ai facut o intalnire.
Daca vrei doar sa vorbesti, nu il intreba despre scoala.noua ni se pare ceva banal si plictisitor cand o fata ne intreba despre scoala. Presupun ca nici voua nu va place cand va intreaba cineva: ce ai facut la limba romana? Si voi ati discutat despre originea limbii romane? (wtf? booring.) Intreaba-l ceva care sa ii starneasca interesul si nu intra in viata lui amoroasa legata de o alta fata.

2 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Buna. nu trebuie sa ai un subiect anume. totul vine de la sine se poate incepe cu un singur buna. ce ai mai facut azi... si de acolo puteti descoperi daca aveti pasiuni comune. si e evident ca conversatia se va largi. fii tu si atat. bafta happy

| Daniella a răspuns:

Incearca sa descoperi ce aveti in comun, asa va veti axa pe asta, si de aici veti devia in alte subiecte.Cum ar fi,intreaba-l de muzica,artisti, actori, filme.mancare si mai sunt subiecte.