| Just a kid a întrebat:

Ce ziceam?sadca se poarta frumos? azi a "avut treaba"(asa zice el.nu stiu daca sa il cred)cam toata ziua.si a inceput iar ca inainte sa nu ma sune sau sa sune frt des.acum totusi mi-a raspuns al telefon. minune pana acum nici asta nu facea. faza e ca vreau sa il fac sa inteleaga ce ma deranjeaza pe mine de fapt pentru ca el crede ca ma supar ca are trebuie nu intelege.si vreau sa il fac sa se schimbe dar totusi stiu ca nu se va schimba niciodata ca asa vreau eu daca el nu intelege de ce vreau lucru asta. m-am gandit sa ma schimb eu si asa sa se schimbe si el da eu nu ma pot schimbacryingsi is frt impulsiva si zic multe cand is suparata si mereu aproape ii zic ca vreau sa ne despartim.nici eu nu mai suport mereu sa zic acelasi lucru pentru ca is constienta ca 1.ne impacam 2.nu as putea trai fara el. ce sa fac?sadhelpsad

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Stupid.

| Lorelai a răspuns:

Trebuie sa va schimbati amandoi intr-o anumita masura in aceasta relatie. Daca el nu isi da interesul in relatie si nu i se pare important ce anume te deranjeaza sau alte lucruri inseamaca ca e imatur sau pur si simplu nu ii pasa. Gandeste-te bine ce vrei de la viata, omul nu se schimba total pentru ca asa vrea cineva. Intr-o relatie sunt doi. Nu mai fii asa impulsiva fi si tu mai potolita arata-i ca nu universul totusi nu se invarte in jurul lui. Vei vedea ce va face in aceasta situatie, daca te iubeste sau nu. Daca nu iti raspunde la tel e grav, eu m-as fi suparat foarte tare pe el si daca vedeam ca nu ii pasa ma desparteam de el.

| Just a kid explică:

Deci nu e faza ca nu il intereseaza.doar ca nu stiu km sa il fac sa inteleaga ca degeaba se poarta frt frumos 5 zile daca a 6-a o da in bara(acum de exemplu)si ca o sa zic si eu o data si o data STOP si va fi 4 ever...chiar el mia recunoscut intr-o zi"niciodata nu m-am gandit cum va fi fara tine pentru ca stiu ca mereu ne vom impaca. daca nu vrei tu fac eu tot posibilu si ne impacam"straight face

| pau2009 a răspuns:

Ti-a zis ca a asteptat sa te rogi de el, roga-te lasa de la tine, poate o sa fie bine ca ai zis ca si el a lasat de multe ori, acum e randul tau, si el a lasat pentru ca te-ai iubit(si inca te iubeste), prin asta el crede ca te incearca, deci daca tu o sa lasi de la tine, o sa isi recapete increderea, si cand o sa va impacati iar, spune-i sa-ti explice ce "treaba "are si cand sa-l suni, iar tu te vei abtine, mergi cu o prietena, inveti faci tu ceva si ai rabdare pana are timp de tine, daca exagereaza ia masuri

| tia a răspuns:

Pai, nu poti si nici nu ai dreptul tu sa schimbi o persoana. El poate face ce vrea cu viata lui, nu trebuie sa fie obligat sa stea cu tine, sa te iubeasca. Poate ca s-a plictsit de asta nu raspunde, sau il cicalesti prea mult. Lasa-l pe el sa vina la tine, nu numai tu sa faci mereu primul pas. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti doar un copil. ai 14 ani. [ ca si mine de altfel, desi pari mai imatura ca mine]
1 la mana, niciodata sa nu-l mai gonesti.
2. crede-l pe el sau crezi ceea ce vrei. am invatat ca tot ce vine, pleaca. asa ca bucura-te de adevar sau de minciuna.
3. ofera-i spatiu. chiar daca ti-e greu. stiu cum este.
doar ca el are si 18 ani. si crede-ma ca pentru el faptul ca este cu tine inseamna un lucru imens. si sa-ti spun si de ce.
in general baietii de varsta lui isi fac iubite de varste apropiate lor. faptul ca el sta cu o persoana mai mica cu 4 ani ca el, copil este si el. nu a reusit inca sa se maturizeze pe deplin.
4. incearca din rasputeri sa te abtii straight face de la comentarii prostesti. gandeste-te "daca as spune lucrul acela, ce urmari ar avea".
sper ca am ajutat cu ceva si chiar daca este o intrebare pusa acum ceva timp. sper sa o citesti.