| anonim_4396 a întrebat:

Ceao! Am avut o relatie in vara care a tinut cam 3 luni... pana la inceputul scolii! El urma sa vina la liceu cls a 9a, totul bine si frumos pana a 3-a zi de scoala cand vin acasa vorbim pe mess si vad ca schimba starea relatiei de pe facebook in 'singur'! Il intreb ca de ce? Si imi baga motive: colegii de la scoala rad ca nu stiu ce si e mai bine sa lasam asa statusul! Mna bun! Lasam asa! Iese de pe mess iar dupa o ora intra si imi zice : Vreau sa ne despartim pentru ca mi-am dat seama ca nu ne potrivim [dupa 3 luni]. Nu imi venea sa cred! L-am iubit! In fine... nu se termina aici! Dupa vreo 3-4 zile cam asa imi zice pe facebook sa il bag iar in lista ca trebuie' sa imi zica ceva important! Bun... Shoc! Cand colo imi zice tot : ca el m-o lasat pentru alta, si acum s-o despartit de ea si acum tot 'Imi pare rau' flori de mar etc! Nu l-am iertat dar totusi am vorbit pe mess si am inceput sa ne intalnim iar... si dupa vreo saptamana cand sa ne impacam ne-am certat ca l-am asteptat si nu o venit sa ne mai intalnim intr-o zi! O zis ca nu-l intereseaza! I-am dat ignore! A 2-a zi m-am combinat cu alt baiat! Dar nu era nimic serios doar asa! Si seara m-am despartit de el ca totusi nu era nimic serios! Si mi-am cerut scuze de le Fostu' si imi zice : Nu te pot ierta pentru ce ai facut! Cand sa ne impacam ai fugit la altul! Aici se termina tot! PA! Vi se pare normal ca el care a gresit primul si eu l-am iertat, el nu putea trece peste faza asta cum am trecut eu!? Si de atunci nu mai pot iubii serios niciun baiat! Tot la el ma gandesc! Ce sa fac!?! Voi ce credeti!?! Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| noname_4196 a răspuns:

Asta nu e iubire ce simti tu acum,poate nu crezi dar mai tarziu imi vei da dreptate.

Nu merita sa te framanti,dupa ce te-a parasit pentru alta l-ai iertat? Nu trebuia asa ceva nu trebuia sa faca daca tinea macar putin la tine.

Lasa-l nu-l mai cauta, incearca sa ii demonstrezi ca nu iti pasa, uita-l si vezi gasi altul mai bun care sa te merite.

Si nu mai face greseala ca dupa cateva zile de la despartirea de un baiat sa iesi cu altul.asteapta un timp macar.

Te-am pupat! Succes:*

13 răspunsuri:
| perryornitorinca a răspuns:

Eu zic ca nu te merita...sa folosit d tine 3 luni si acum te foloseste iar ca pe o carpa de care tot isi bate joc (s tot impak k tine si iar se desparte.) eu zic s nu t mai gandesti la el si la chestia k ''nu mai pot iubi serios'' poate ca nu a venit un alt baiat d care sa te indragostesti pana peste cap! bafta.

| Alexandra2345 a răspuns:

Lasa-l balta,nu e apreciat da-i pace, eu tot sufer din cauza asta.fii tare,puternica tu poti sa treci si peste asta,acum pierzi increderea in baieti,dar va veni timpul cind te vei indragosti si baiatul in tine, cred ca acum nu e timpul, nu trebuie sa iti ei tare in cap caci acum trebuie sa te joci cu ei.iti pare ca eu asa fac,eu tot daca am un prieten doar cu el, restul nu ma intereseza, dar trebuie sa ii arati ca te simti bine si nu te impiedici daca el tea lasat.succes

| brutus123 a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa il rasplatesti cu aceeasi moneda.Mai bine asteptai sa regrete modul in care s-a purtathappy

| Florinapopica a răspuns (pentru brutus123):

Nu a regretat si nu cred ca regreta! Dar tot imi posteaza pe wall melodii care ni se potrivesc intr-un fel... si nu-l pot uita! Nici nu mai pot iubii de atunci! Am incercat dar in zadar!straight face Au trecut aproape 2 luni de atunci straight facecrying

| brutus123 a răspuns (pentru Florinapopica):

Atunci incearca sa-i spui ca inca il mai iubesti.

| Florinapopica a răspuns (pentru brutus123):

I-am spus dar... Zice ca si el dar nu ma poate ierta straight face!

| brutus123 a răspuns (pentru Florinapopica):

Atunci chiar nu stiu...Treci peste asta.Incearca sa-ti gasesti o persoana care te poate consola.

| ONElena a răspuns:

Ca ar trebui sa-l lasi sa-si vada greseala... si faptul ca e egoist! big grin

| Iuliaaaaa a răspuns:

laughing))Foarte comic...Cauta-ti alt prieten care sa nu te lase si sa te minta pentru altawinking

| Piticot25 a răspuns:

Exact la fel am patit si eu, doar ca la mine a fost putin mai nasol, dar asta nu conteaza... Dupa 1 luna jumate, timp in care nu am vorbit deloc unul cu celalalt, nici macar nu ne salutam, am aflat ca de fapt s-a despartit de actuala lui prietena si ca acum regreta tot [m-a vorbit de rau pe la prietenii comuni si multe altele]... Deci eu zic sa ai putina rabdare si sa vezi ce se intampla. Nu spun sa astepti luni, la fel ca mine, dar macar o saptamana-doua, ca sa vezi cum se comporta. Daca tu crezi ca nu mai are nici un rost, treci mai departe! Stiu ca e greu sa il uiti, dar cu timpul orice e posibilwinking Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta:*

| Florinapopica a răspuns (pentru Piticot25):

Au trecut 2 luni de atunci dar nu il pot uita! Si nici nu ma pot atasa de alti baietistraight face Cand il vad prin oras toata ziua mi-e facuta praf! Nu mai am chef de viata! straight face

| Piticot25 a răspuns (pentru Florinapopica):

Daca nu te superi, imi spui si mie cati ani ai?big grin

| Florinapopica a răspuns (pentru Piticot25):